Skromna wygrana BVB z Herthą

Borussia Dortmund ze skromnym zwycięstwem w rozgrywkach Bundesligi. BVB pokonało Herthę Berlin po trafieniu Anthony’ego Modeste.

Borussia Dotmund zrehabilitowała się po niedawnej klęsce z Werderem Brema, kiedy to przegrała w ostatnich minutach spotkania. Tym razem drużyna z Zagłębia Ruhry okazała się lepsza od Herthy Berlin i mimo znacznej przewagi nad rywalem wygrała tylko 1:0.

Jedynego gola w tym meczu zdobył Anthony Modeste, dla którego to pierwsze trafienie w nowym klubie. Francuz już w 32. minucie wykorzystał podanie Saliha Ozcana i trafił do siatki. Gol nowego napastnika był jednym w trakcie sobotniego popołudnia na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Po raz kolejny Krzysztof Piątek znalazł się poza kadrą meczową Herthy. To jasny sygnał, że Polak jest ostatecznie skreślony w drużynie.

Borussia wskoczyła na 5. miejsce w klasyfikacji ligowej. Hertha po czterech meczach ma tylko punkt na koncie i zajmuje przedostatnie miejsce.