Sheriff Tyraspol w kolejnej rundzie eliminacji LM

Mieli swoje problemy w dwumeczu w ramach 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów piłkarze Sheriffa Tyraspol. Ostatecznie jednak mistrzowie Mołdawii po dogrywce pokonali rumuńskie Farul Konstanca 3:0 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Piłkarze zespołu obecnego mistrza Mołdawii jeszcze we wrześniu 2021 roku pokonywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt na Santiago Bernabeu (2:1). Dzisiaj jednak jest to już zupełnie inny zespół, który w sezonie 2023/2024 napotkał problemy już w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Roberto Bordina przegrali w zeszłą środę na wyjeździe z mistrzem Rumunii – Farulem Konstanca 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił wówczas w 56. minucie rywalizacji David Kiki.

Przez ubiegłotygodniową porażkę na wyjeździe piłkarze Sheriffa musieli zagrać odważniej w rewanżowym starciu. W pierwszej połowie rywalizacji mieli przewagę, byli częściej przy piłce (66% posiadania piłki), ale potrzebowali aż doliczonego czasu gry do pierwszych czterdziestu pięciu minut rywalizacji, aby ją przełożyć na wynik bramkowy.

Luvannor w doliczonym czasie gry pierwszej połowy idealnie otworzył podaniem Amine Talala, a marokański pomocnik wykorzystał swoją okazję i pokonał bramkarza gości Mihaia Aionaniego. Tym samym doprowadził też do remisu w dwumeczu, przez co kwestia awansu do kolejnej rundy pozostała otwarta.

Kilka chwil po wznowieniu gry świetną okazję na wyrównanie stanu rywalizacji mieli goście. W 51. minucie rywalizacji Adrian Mazilu doszedł do świetnej okazji i zdecydował się na strzał z obrębu linii pola karnego. Piłka po strzale rumuńskiego skrzydłowego przeleciała jednak tuż obok prawego słupka bramki gospodarzy. To była jedna z (jeśli nawet nie najlepsza) najklarowniejszych sytuacji mistrzów Rumunii na strzelenie gola w tym meczu.

W dalszych fragmentach spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy starali się prowadzić grę, ale bez większych efektów w postaci sytuacji pod bramką rywali. Chociaż piłkarze Sheriffa mieli optyczną przewagę, to nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywala, przez co w dwumeczu po 180 minutach mieliśmy remis.

W dogrywce gospodarze starali się jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. W 94. minucie rywalizacji swoją sytuację miał Talal, ale jego uderzenie zablokował jeden z obrońców gości. Z czasem jednak mistrzowie Mołdawii dopięli swego i jeszcze przed końcem pierwszej części dogrywki dwukrotnie wpakowali piłkę do siatki. Luvannor w 99. minucie spotkania zagrał świetne prostopadłe podanie do Jerome Mbekeliego, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę w lewy górny róg bramki mistrzów Rumunii. W doliczonej minucie pierwszej części dogrywki prowadzenie na 3:0 podwyższył Peter Oluwasemu Ademo, który umieścił piłkę płaskim strzałem przy prawym słupku.

W drugiej części dogrywki odbyło się już bez niespodzianek. Sheriff dopiero po dogrywce, ale ostatecznie pokonał rumuński zespół 3:0, a w całym dwumeczu 3:1 i awansował do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W niej jego rywalem będzie izraelskie Maccabi Hajfa. Pierwsze spotkanie w przyszły wtorek bądź środę w Hajfie (25 lub 26 lipca).