Serie A: Napoli nie rezygnuje z walki o tytuł (akt.)

Juventus Turyn pokonał 3:2 Genoę w pierwszym niedzielnym spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie A. Zwycięstwo „Starej Damie” zapewniły trafienia Simone Pepe, Alessandro Matriego i Luki Toniego. Gole dla Genoi strzelili Leonardo Bonucci, który na początku meczu trafił do własnej bramki oraz Antonio Floro Flores.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosło z kolei nie rezygnujące z walki o tytuł Napoli, które na wyjeździe pokonało Bolognę 2:0. Bramki dla gości strzelili Giuseppe Mascara oraz Marek Hamsik.

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Bari Kamila Glika z Catanią, której barwy reprezentuje Błażej Augustyn. Gole dla swoich zespołów zdobyli Alessandro Gazzi i Maximiliano Lopez, a na murawie spośród Polaków pojawił się tylko Augustyn, który rozegrał pełne 90 minut. Glik cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W dramatycznych okolicznościach punkty straciło Palermo, które do 90. minuty prowadziło 2:0 z Ceseną, ale w samej końcówce straciło dwie bramki. „Rosanero” po pierwszej połowie wygrywali za sprawą Jasmina Kurticia i Mauricio Pinilli, w doliczonym czasie meczu Salvatore Sirigu pokonali jednak Marco Parolo i Emanuele Giaccherini.

W pozostałych spotkaniach Cagliari zremisowało z Brescią 1:1, Lazio Rzym wygrało z Parmą 2:0, a Lecce wygrało z Sampdorią 2:1.