Seria A: Porażka Juventusu

W pierwszym niedzielnym meczu 26. kolejki Serie A walczące o utrzymanie Lecce podejmowało na własnym boisku mierzący w europejskie puchary Juventus. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0.

Decydująca akcja spotkania miała miejsce już w 12. minucie. David Di Michele dostał idealne podanie i stanął oko w oko z Gianluigim Buffonem. Napastnik gospodarzy oddał strzał, a golkiper reprezentacji Włoch interweniował przed polem karnym, za co słusznie otrzymał czerwoną kartkę.

Na boisku pojawił się rezerwowy bramkarz Marco Storari, zmieniając Milosa Krasicia. Pod nieobecność Serba akcje „Starej Damy” były nazbyt jałowe, by zagrozić bramce gospodarzy. A ci najpierw uzyskali prowadzenie w 32. minucie po strzale Djamela Mesbaha, by tuż po zmianie stron ustalić wynik spotkania dzięki Andrei Bertolacciemu.