Sensacja w Astanie! Klęska Manchesteru

Manchester United doznał pierwszej porażki w tym sezonie w Lidze Europy. Drużyna Ole Gunnara Solskjaera w rezerwowym składzie przegrała w Astanie 1:2. Ciekawie natomiast zrobiło się w grupie C – Krasnodar pokonał FC Basel i do ostatniej kolejki będzie walczył o awans do fazy pucharowej.

Solskjaer dał odpocząć wszystkim kluczowym zawodnikom. Ani jeden z piłkarzy, którzy wyszli w podstawowym składzie na ligowe starcie z Sheffield United, nie znalazł się w pierwszej jedenastce na spotkanie w Lidze Europy z Astaną. Nic w tym dziwnego, bo Czerwone Diabły mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Pozostaje tylko kwestia, z którego miejsca wyjdą do 1/16 finału.

A nic nie zwiastowało, że Manchester dozna pierwszej klęski. Już w 10. minucie Anglicy otworzyli wynik spotkania. Luke Shaw dograł na 17. metr do Jessiego Lingarda, a ten posłał piłkę do bramki.  W pierwszej połowie obie strony miały jeszcze po okazji, aby zmienić losy spotkania, ale zabrakło skuteczności.

Dziesięć minut po zmianie stron Astana doprowadziła do remisu, choć kilkadziesiąt sekund wcześniej mogła stracić drugiego gola, ale Tahith Chong uderzył nad poprzeczką. To się zemściło po uderzeniu Dimitriego Szomki, który wykorzystał podanie Romana Murtazajewa i pokonał golkipera gości.

Siedem minut później Kazachowie zadali drugi cios. Niefortunną interwencję zaliczył Di’Shon Bernard, który próbował wybić piłkę spod własnej bramki, a przez przypadek zaskoczył Lee Granta i ustalił wynik na 2:1.

***

Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Krasnodaru. Rosjanie pokonali na własnym terenie Bazyleę 1:0 i pozostali w grze o awans do ostatniej kolejki, w której będą mierzyli się z Getafe, czyli bezpośrednim rywalem w rywalizacji o drugie miejsce. Hiszpanie pokonali na wyjeździe Trabzonspor również 1:0. Liderem grupy jest Bazylea, która ma o jeden punkt więcej niż Getafe i Krasnodar.