Vinicius Junior of Real Madrid CF celebrates a goal during the 2024/2025 La Liga EA Sports week 9 football match between Real Madrid CF and Villarreal CF at Santiago Bernabeu stadium. Final score: Real Madrid CF 2 : 0 Villarreal CF (Photo by Federico Titone / SOPA Images/Sipa USA)
2024.10.05 Madryt
pilka nozna , liga hiszpanska
Real Madryt - Villarreal CF
Foto Federico Titone/SOPA Images/SIPA USA/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!

Real urwał się ze stryczka! Show zdobywcy Złotej Piłki?

Do przerwy kibice Realu Madryt przecierali oczy ze zdumienia, widząc, jak ich pupile na Santiago Bernabeu przegrywają z Borussią Dortmund 0:2. W drugiej połowie, Królewscy nie tylko odrobili straty, ale i potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Maciej Kanczak

Tempo spotkania na Santiago Bernabeu od pierwszego gwizdka arbitra było imponujące. Optyczną przewagę miał Real Madryt, ale dzięki pewnej i nieustępliwej postawie Borussi Dortmund w obronie, nie był w stanie stworzyć sobie dogodnej okazji.

Tymczasem w 30. minucie pierwsza groźniejsza akcja gości zakończyła się bramką. Przed polem karnym piłkę stracił Lucas Vazquez, w szesnastce zaś naciskany przez graczy Królewskich, Serhou Guirassy wypatrzył Donyella Malena, który płaskim strzałem z bliska pokonał Thibaut Courtois. Chwilę później Belg, po raz drugi zmuszony był wyciągać piłkę z siatki. Tym razem z prawej strony zagrywał Malen, a niepilnowany przez nikogo Jamie Gittens, z bliska wpakował ją do bramki. Znów błąd w tej sytuacji popełnił Vazquez.

Podopieczni Carlo Ancelottiego błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat, ale szczęście im nie sprzyjało. W 37. minucie najpierw w słupek trafił Rodrygo, a parę sekund później Jude Bellingham w poprzeczkę. Bramka BVB była jak zaczarowana. W 38. minucie mogło być 3:0, po potężnym strzale z dystansu Juliana Brandta. Real kapitalną interwencją uratował jednak Courtois.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Realu. W 52. minucie z bliska strzelał Vazquez, ale dobrym refleksem popisał się Gregor Kobel. Szwajcar był również górą kilka chwil później, po uderzeniu Viniciusa Juniora.

Królewscy się jednak nie poddawali i w 60. minucie dopięli swego. Znakomite dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Kyliana Mbappe, na gola strzałem głową zamienił Antonio Rudiger. Parę sekund później było już 2:2. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Luka Modrić, a piłkę do bramki, po niedokładnym wybiciu jednego z dortmundzkich obrońców, skierował Vinicius Junior.

Real długo i bez powodzenia walczył o trzecią bramkę. Dopiął swego jednak w 83. minucie, gdy błąd obrony Borussi wykorzystał antybohater pierwszej połowy, a więc Vazquez. BVB w końcówce pogrążył jeszcze dwoma golami Vinicius Junior, kompletując tym samym hat-trick.