Raków poznał rywala w kolejnej rundzie

W sobotni wieczór piłkarze Rakowa Częstochowa poznali swojego rywala w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na drodze mistrzów Polski tak jak przed rokiem stanie mistrz Azerbejdżanu.

Przed rokiem Lech Poznań w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzył się w dwumeczu z mistrzem Azerbejdżanu – Karabachem Agdam. Pierwsze starcie ówcześni mistrzowie Polski wygrali w Poznaniu 1:0 po bramce autorstwa Mikaela Ishaka. W rewanżu w Baku pomimo trafienia w pierwszej minucie rywalizacji Kristoffera Velde przegrali aż 1:5 i pożegnali się z marzeniami o Lidze Mistrzów już w 1. rundzie eliminacji.

Teraz azerski zespół będzie rywalem Rakowa Częstochowa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Karabach w tym sezonie w pierwszej rundzie mierzył się z mistrzem Gibraltaru – Lincoln Red Imps. W pierwszym starciu na wyjeździe był o krok od blamażu, ale ostatecznie mistrzom Azerbejdżanu udało się odwrócić losy spotkania i zwyciężyć cały mecz 2:1.

Znacznie spokojniej przebiegło natomiast spotkanie rewanżowe. Piłkarze Karabachu pewnie wygrali je przed własną publicznością aż 4:0. Gole na swoim koncie zapisali: Abdellah Zoubir (7. minuta), Bahlul Mustafazada (45+1. minuta), Redon Xhixha (49. minuta) oraz Marko Janković (62. minuta).

Częstochowianie ze swoim następnym rywalem w kwalifikacjach grali sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Wówczas w tureckim Belek podopieczni trenera Marka Papszuna zwyciężyli 3:0 po golu Iviego Lopeza oraz dublecie Vladislavsa Gutkovskisa. Obaj jednak nie wystąpią w drugiej rundzie kwalifikacji – Lopez obecnie jest kontuzjowany, a Gutkovskis kilka dni temu opuścił klub w ramach transferu definitywnego.

Na początku lipca natomiast z rywalem Rakowa sparing na zgrupowaniu w Austrii rozegrała Legia Warszawa. Wicemistrzowie Polski wygrali go 2:0 po trafieniach Macieja Rosołka oraz Jurgena Elitima

Wydaje się więc, że choć mistrzowie Polski nie będą faworytem w tym dwumeczu, to mają jednak szanse, aby powalczyć o awans do kolejnej rundy. Pierwsze spotkanie już za tydzień (26 lipca) o godzinie 20:15 w Częstochowie. Rewanż 1-2 sierpnia (wtorek-środa) w Baku.