Raków pozna rywala w pierwszej rundzie kwalifikacji LM

Już dzisiaj kilka minut po godzinie 14:00 piłkarze Rakowa Częstochowa poznają swojego rywala w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Kogo mogą wylosować mistrzowie Polski na tym etapie rozgrywek?

Raków po raz pierwszy w swojej klubowej historii powalczy o prawo gry w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Częstochowianie, tak jak mistrzowie Polski w ostatnich latach, rozpoczną kwalifikacje od pierwszej rundy. Tak samo, jak w przypadku Lecha Poznań przed rokiem – nie będą zespołem rozstawionym.

Na kogo mogą trafić częstochowianie? Lista drużyn rozstawionych, na które mogli trafić piłkarze Rakowa była dość spora, ale UEFA zawęziła grono potencjalnych rywali Rakowa i podzieliła drużyny na trzy podgrupy chociażby ze względów geograficznych.

Dzisiaj parę minut po godzinie 9:00 UEFA ogłosiła ostateczny podział grup przed dzisiejszym losowaniem. Mistrzowie Polski znaleźli się w grupie 2, a wśród drużyn rozstawionych, na które mogą trafić są: Qarabag FK (Azerbejdżan), Slovan Bratysława (Słowacja), HJK Helsinki (Finlandia), Flora Tallinn (Estonia)  oraz NK Olimpija Ljubljana (Słowenia)

Z tej grupy najtrudniejszym rywalem jest Qarabag, na którego przed rokiem trafili piłkarze Lecha Poznań w pierwszej rundzie. Pierwszy mecz w Poznaniu wygrali 1:0, natomiast w rewanżu ulegli aż 1:5 i pożegnali się z marzeniami o grze w Lidze Mistrzów. Natomiast reszta drużyn wydaje się być w zasięgu mistrzów Polski, choć trzeba zwrócić też szczególną uwagę na zespół z Bratysławy, który w minionym sezonie dotarł do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, gdzie po serii rzutów karnych przegrał ze szwajcarskim FC Basel.

Na kogo trafią częstochowianie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów? Tego dowiemy się kilka chwil po godzinie 14:00, a losowanie odbędzie się w szwajcarskim Nyonie.