Raków pokonał Pogoń

Podopieczni Dawida Szwargi wciąż walczą o medal. Dzisiaj mistrz Polski wygrał 2:1 z Pogonią.

Już w 7. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Giannis Papanikolaou. Grek co prawda nie trafił z rzutu karnego, gdyż jego uderzenie obronił Valentin Cojocaru, ale pomocnik Rakowa szybko dopadł do piłki i dobił ją do bramki.

Kilkanaście minut później prowadzenie zespołu Dawida Szwargi podwyższył Ante Crnac. Chorwat wykorzystał podanie Johna Yeboaha.

Na kwadrans przed końcem spotkania kontakt gościom dał Kamil Grosicki. Podawał mu Alexander Gorgon. Portowcy nie zdołali jednak ruszyć po wyrównanie.

Dzięki zwycięstwu Raków awansował na 5. miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co trzeci Górnik. Pogoń zaś plasuje się na 6. pozycji.