Raków 0, Rubin 0 (zapis relacji na żywo)

Ligi w Europie Liga Konferencji

Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Rubinem Kazań w pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Jak wyglądał przebieg boiskowych wydarzeń na stadionie w Bielsku-Białej?

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90’+4 KONIEC! Trzeci mecz Rakowa w europejskich pucharach, trzeci bezbramkowy remis. Tym razem przeciwko Rubinowi Kazań. Losy awansu wciąż pozostają otwarte.

90′ Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył cztery minuty.

88′ Częstochowianie łapią nieustannie żółte kartki. Został nią ukarany nawet Marek Papszun. Za nieparlamentarne dyskusje z arbitrem.

85′ Wreszcie! Pierwszy strzał w światło bramki w wykonaniu Rakowa. Musiolik uderzył z dystansu wprost w dobrze ustawionego Dyupina.

83′ Żółtko dla Kuna.

78′ Żółta kartka dla Arsenicia z pociąganie rywala za koszulkę.

77′ Trzecia roszada personalna w szeregach Rakowa. Szelągowski za Papanikolaou.

75′ Przed nami ostatni kwadrans gry.

73′ Od dłuższego czasu gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

67′ Dwie zmiany w szeregach Rakowa. Zeszli Wdowiak i Gutkovskis, weszli Długosz i Guedes.

65′ Kwaracchelia wpadł w pole karne i oddał strzał, lecz na jego drodze stanął jeden z obrońców Rakowa, blokując tym samym uderzenie.

58′ Kolejne żółtko. Tym razem dla Papanikolaou za nieprzepisowe podcięcie rywala wślizgiem.

57′ Indywidualna szarża Gutkovskiska, po której Łotysz oddał strzał z dystansu, który został zablokowany przez Uremovicia.

56′ Zotow oddał finezyjny strzał na bramkę Rakowa, ale strzegący jej dostępu Kovacević nie dał się zaskoczyć.

48′ Było blisko! Ivi Lopez oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego z okolic dwudziestego metra. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od muru złożonego z zawodników Rubina i minimalnie przemknęła obok słupka.

46′ Druga połowa – czas, start. Wreszcie.

Czegoś takiego piłkarski świat jeszcze nie widział. Wznowienie meczu opóźniło się o kilka minut ze względu na… odpadające numery z koszulek zawodników Rubina. Sędzia nie pozwolił na grę w trykotach, na których odklejone numery zostały napisane na nowo… markerem i zobligował do zmiany koszulek.

45′ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

43′ Marco Poletanović został ukarany żółtą kartką.

34′ Wdowiak napędził szybką akcję ofensywną na prawej stronie boiska, defensywna Rubina była całkowicie zaskoczona, ale jego podanie w kierunku pola karnego nie dotarło do adresata.

30′ Upiekło się Ivi Lopezowi. Po jego dwóch błędach Rubin skonstruował dwa groźne kontrataki, lecz na szczęście dla Rakowa nie zakończyły się one nawet strzałem.

23′ Haksabanović oddał mocny strzał z dystansu, ale Kovacević stanął na wysokości zadania.

18′ Pierwsza zmiana w szeregach Rubina po upływie nieco ponad kwadransa. Ignatjew zastąpił na lewej obronie najprawdopodobniej mającego problemy zdrowotne Zujewa.

15′ Vladan Kovacevic! Bośniacki bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z Kwaracchelii. Gdyby nie jego interwencja, Rubin prowadziłby 1:0.

14′ Wdowiak obsłużył prostopadłym podaniem wychodzącego na wolne pole Gutkovskisa, ale ten nie sięgnął zagranej do niego piłki.

10′ Rozpędzony Kwaracchelia sfaulował kryjącego go Frana Tudora.

8′ Dobrze ustawiony Yuri Dyupin bezproblemowo wychwycił dośrodkowanie Wdowiaka.

7′ Mocny strzał autorstwa Cebuli z pola karnego zablokowany.

4′ Marcin Cebula został złapany na ofsajdzie.

2′ Piłka po uderzeniu głową Vladislavsa Gutkovskisa minęła bramkę Rubina.

1′ Ależ początek w wykonaniu Rakowa! Wychodzący na wolne pole Mateusz Wdowiak został obsłużony prostopadłym podaniem i natychmiast zagrał wzdłuż pola karnego, lecz w ostatniej chwili zainterweniował dobrze ustawiony Filip Uremović.

1′ ZACZYNAMY!

Za zdecydowanego faworyta uchodzi Rubin. Nieprzypadkowo. Kazańczycy zajęli bowiem czwarte miejsce w poprzednim sezonie rosyjskiej ekstraklasy. Dodatkowo trenerem ekipy ze stolicy Tatarstanu jest były selekcjoner reprezentacji Rosji – Leonid Słucki. Wreszcie Rubin ma w przeszłości występy w europejskich pucharach, w tym w Lidze Mistrzów, co dla Rakowa jest dopiero absolutną nowością. Na boisku jednak zdarzyć się może wszystko.