Puchar Francji: PSG gra dalej

Ligi w Europie Inne ligi

W najciekawszym meczu 1/8 finału Pucharu Francji, PSG po zaciętym spotkaniu okazało się lepsze od Stade Brestois 29.

Od początku spotkania w Parku Książąt, przeważała rewelacja sezonu 2023/2024 w Ligue 1. W 29. minucie znakomitą szansę miał Martin Satriano, ale trafił w słupek. Z kolei groźny strzał Hugo Magnettiego w 30. minucie, wspaniale obronił Gianluigi Donnarumma. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić jednak paryżanie. W 34. minucie Kylian Mbappe wykorzystał znakomite dogranie Warrena Zaire-Emeryego. Z kolei w 38. minucie po podaniu Ousmane Dembele do bramki trafił Danilo Pereira. Tuż przed przerwą na 3:0 mógł jeszcze podwyższyć Mbappe, ale trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przeważali gospodarze, a świetne okazje zmarnowali Dembele oraz Vitinha. Nadzieję na awans Brestu odżyły w 65. minucie, kiedy kontaktową bramkę zdobył Steve Mounie. Tyle, że cztery minuty później, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lilian Brassier. Goście, mimo najszczerszych chęci, nie byli więc już w stanie powstrzymać PSG. Tymczasem mistrzowie Francji nie zamierzali się litować nad osłabionym rywalem. W doliczonym czasie gry, bramkę zdobył jeszcze Goncalo Ramos.