Puchar Francji: Nice w ćwierćfinale

Ligi w Europie Inne ligi

OGC Nice bez większych problemów ograł SC Montpellier w 1/8 finału Pucharu Francji. Marcin Bułka obronił w tym spotkaniu rzut karny.

Losy awansu do 1/4 finału rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Do przerwy OGC Nice prowadziło 3:0. W 29. minucie przepięknym strzałem z powietrza popisał się Youssof Ndayishimiye. W 38. minucie z kolei, piękną, zespołową akcję skutecznym strzałem zakończył Tom Louchet. Chwilę po nim, na 3:0 podwyższył Mohamed-Ali Cho, który z łatwością uciekł obrońcom gospodarzy. Bułka w pierwszej odsłonie musiał tylko interweniować po lekkim uderzeniu Teji Savaniera.

W drugiej połowie, dalej dominowali przybysze z Lazurowego Wybrzeża. Swoją przewagę udokumentowali golem na 4:0 w 63. minucie. Rzut karny, podyktowany za faul Benjamina Lecomte pewnie wykorzystał Alexis Claude-Maurice. Honorowy gol dla La Pailade padł w 75. minucie. Bułka obronił jedenastkę egzekwowaną przez Juniora Ndiaye, ale przy dobitce głową Modibo Sagnana był już bezradny.