Polska Reprezentacja Polski

Puchar Anglii: Notts County zatrzymało „The Citizens” (akt.)

Grający w osłabieniu przez ponad 45 minut Arsenal Londyn pokonał Huddersfield Town 2:1 w niedzielnym spotkaniu 4. rundy Pucharu Anglii. Do bramki „Kanonierów” wrócił Hiszpan Manuel Almunia, a na ławce rezerwowych zasiadł tym razem Wojciech Szczęsny.

Zespół z Emirates Stadium wyszedł na prowadzenie w 20. minucie, gdy po indywidualnej akcji Nicklasa Bendtnera piłka odbiła się jeszcze od Petera Clarke’a i wylądowała w siatce. Sytuację na boisku odmieniła jednak czerwona kartka, którą w 42. minucie ujrzał Sebastien Squillaci, a chwilę wcześniej Arsenal stracił także Samira Nasriego, który opuścił boisko z kontuzją.

Po przerwie goście śmielej zaatakowali, a Manuela Almunię strzałem głową w 66. minucie pokonał Alan Lee. Gdy wydawało się już, że do rozstrzygnięcia kwestii awansu konieczne będzie powtórzenie tego spotkania, w 86. minucie we własnym polu karnym Bendtnera wychodzącego na czystą pozycję po podaniu Cesca Fabregasa sfaulował Jamie McCombe, a hiszpański pomocnik pewnie wykorzystał jedenastkę.

Niespodziankę sprawiło z kolei występujące w League One Notts County, które zremisowało 1:1 z naszpikowanym gwiazdami Manchesterem City. Drużyna trenowana przez Paula Ince’a wyszła na prowadzenie w 59. minucie za sprawą trafienia Neala Bishopa, a goście długo nie potrafili odrobić strat. Remis na 10 minut przed końcem meczu uratował dla „The Citizens” dopiero Edin Dżeko.

Emocjonujące spotkanie rozegrane zostało także na Upton Park, gdzie West Ham United pokonało Nottingham Forest Radosława Majewskiego 3:2. Polski pomocnik spędził na murawie 68. minut, a bohaterem meczu został Nigeryjczyk Victor Obinna, który poprowadził gospodarzy do zwycięstwa strzelając hat-tricka.

Awans wywalczyło także Stoke City, które na wyjeździe skromnie pokonało Wolverhampton Wanderers 1:0. Gola na wagę awansu zdobył Robert Huth.