PSG z kolejnym zwycięstwem

Ligi w Europie Inne ligi

Niespodzianki na zakończenie niedzieli nie było. PSG wygrało z Troyes 3:1 i Paryżanie są coraz bliżej obrony tytułu mistrzowskiego.

PSG bez większego problemu pokonuje Troyes w ostatnim, niedzielnym spotkaniu 34. kolejki Ligue 1.

Paryżanie od samego początku narzucili własne warunki i szybko objęli prowadzenie. Już w 10. minucie meczu Kylian Mbappe wpisał się do protokołu meczowego ze strzelonym golem. W pierwszej połowie PSG było jednak bardzo nieskuteczne. Piłkarze Galtiera mieli mnóstwo sytuacji, ale zdołali wykorzystać tylko jedną.

Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 59. minucie Vitinha podwyższył prowadzenie PSG. W końcówce spotkanie zrobiło się bardziej otwarte, w 83. minucie Xavier Chavalerin zdobył kontaktowego gola.

Zwycięstwo PSG w 86. minucie przypieczętował Fabian Ruiz.

Wszystko już wskazuje na to, że PSG lada moment zostanie mistrzem Francji i obroni tytuł. Po 34 seriach gier Paryżanie mają 6 oczek przewagi nad Lens.

Troyes jest już w zasadzie pewne spadku. Aktualnie jest na 19. pozycji i ma tylko matematyczne szanse na pozostanie w Ligue 1.