PSG górą w hicie [zapis relacji]

Dzisiaj startuje coś, na co wielu fanów na całym świecie czekało z utęsknieniem – Liga Mistrzów! We wtorkowy wrześniowy wieczór będziemy świadkami aż ośmiu grupowych pojedynków. Największe emocje zapowiadają się w Paryżu – PSG zmierzy się z Juventusem!

Grupa E:
18:45, Dinamo Zagrzeb – Chelsea Londyn 1:0 (1:0) (Orsić 13′)
21:00, Salzburg – AC Milan 1:1 (1:1) (Okafor 28′ – Saelemakers 40′)

Grupa F:
21:00, Celtic Glasgow – Real Madryt 0:3 (0:0) (Vinicius Junior 57′, Modrić 60′, Hazard 77′)
21:00, RB Lipsk – Szachtar Donieck 1:4 (0:1) (Simankan 57′ – Shved 16′, 58′, Mudryk 76′, Traore 85′)

Grupa G:
18:45, Borussia Dortmund – FC Kopenhaga 3:0 (2:0) (Reus 35′, Guerreiro 42′, Bellingham 83′)
21:00, Sevilla – Manchester City 0:4 (0:1) (Haaland 20′, 67′, Foden 58′, Dias 90+2′)

Grupa H:
21:00, Benfica Lizbona – Maccabi Hajfa 2:0 (0:0) (Rafa Silva 50′, Grimaldo 54′)
21:00, Paris Saint-Germain – Juventus Turyn 2:1 (2:0) (Mbappe 5′, 22′ – McKennie 53′)

22:53 KONIEC WSZYSTKICH SPOTKAŃ! Za nami ciekawy wtorkowy wieczór z Ligą Mistrzów. PSG zwyciężyło w pełnym emocji hicie kolejki z Juventusem. Pięknie w Lipsku zagrali piłkarze Szachtara, którzy rozbili niemiecką drużynę aż 4:1. Kapitalnym trafieniem popisał się Alex Grimaldo. Każdy kibic piłkarski tego wieczoru mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękuję za śledzenie relacji ze wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów i zapraszam już jutro na kolejną relację live na naszym portalu! Dobranoc!

22:52 Koniec też starć w Paryżu i Lipsku. Hit wtorkowego wieczoru dla PSG, a w Lipsku Szachtar zdemolował RB Lipsk.

22:51 Zakończyło się też starcie w Salzburgu, gdzie gospodarze podzielili się punktami z Milanem. Można mówić o małej niespodziance w tym starciu.

22:50 KONIEC MECZÓW W SEVILLI I GLASGOW!

22:48 GOOOLL! NOKAUT W SEVILLI! Strzelcem gola portugalski stoper Ruben Dias. Joao Cancelo podał płasko po ziemi z prawego skrzydła w pole karne, gdzie nie pilnowany był Dias, który dołożył tylko nogę i podwyższył prowadzenie swojej drużyny!

22:46 Coraz bliżej końca sześciu wieczornych spotkań. Z największą sensacją mamy dzisiaj do czynienia w Lipsku.

22:44 Pustoszeją trybuny w Lipsku, być może jest to też ostatni mecz Dominica Tedesco w roli trenera Lipska.

22:42 GOL! PIĘKNIE PREZENTUJE SIĘ DZISIAJ SZACHATAR W LIPSKU! Strzelcem czwartego gola jest Lassina Traore. Zespół z Ukrainy jest teraz wirtualnym liderem grupy F, a już za tydzień w Warszawie zagra z Celticem Glasgow!

22:41 Piłkarze Celticu Glasgow walczą jednak do końca i starają się jeszcze strzelić przynajmniej jednego gola Realowi. Królewscy jednak w drugiej połowie mają ten mecz pod absolutną kontrolą.

22:38 Tylko trzy drużyny, które rozpoczęły mecz o 21:00, nie straciły dzisiaj jeszcze gola. Są to Real Madryt, Sevilla i Benfica Lizbona.

22:35 GOL W GLASGOW! Real Madryt dokłada trzecią bramkę w Glasgow! Strzelcem gola Eden Hazard, który uciszył tym samym trybuny na stadionie w Glasgow!

22:33 GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL DLA SZACHATARA! Mistrzowie Ukrainy są coraz bliżej sprawienia sporej sensacji! Mykhailo Mudryk popisał się znakomitym dryblingiem, po czym strzelił w prawy róg bramki Gulasciego. Świetny mecz Szachtara w Lipsku!

22:32 W sześciu spotkaniach, które rozpoczęły się o 21:00, padło 15 goli. Ile jeszcze zobaczymy bramek w tych starciach?

22:30 Okazję na gola miał Joao Cancelo, ale świetną paradą przy strzale Portugalczyka z dystansu popisał się Bono!

22:28 Warto zobaczyć jak padła druga bramka dla Benfiki w starciu z Maccabi. Kapitalnym uderzeniem popisał się Alejandro Grimaldo!

22:26 Erling Haaland zszedł z boiska w 70. minucie spotkania. W jego miejsce na boisku pojawił się Alvarez.

22:25 Kolejny słaby mecz Sevilli w tym sezonie. Coraz goręcej może być w hiszpańskim klubie na stanowisku szkoleniowca.

22:23 GOL DLA CITY! Strzelcem gola Erling Haaland! Phil Foden strzelił z okolicy 15 metrów na bramkę rywala, ale jego uderzenie obronił Bono. Jednak do piłki dopadł Haaland, który dobił piłkę i ustrzelił dublet we wtorkowy wieczór!

22:22 Celtic Glasgow w ataku pozycyjnym. Mistrzowie Szkocji szukają akcji, która dałaby im gola kontaktowego w starciu z Realem.

22:21 Żółta kartka dla Daizena Maendy. Pomocnik Celticu sfaulował Modricia.

22:20 Luka Modrić dośrodkował piłkę w pole karne Celticu, ale Josip Juranović wybił futbolówkę na rzut rożny.

22:18 DRUGI CIOS REALU! Strzelcem gola Luka Modrić! Chorwat odnalazł się niczym rasowy napastnik w polu karnym, okiwał rywala i strzałem w lewy róg bramki podwyższa prowadzenie Królewskich!

22:17 GOLE W LIZBONIE I GLASGOW! Alex Grimaldo podwyższa prowadzenie Benfiki w starciu z Maccabi, a Vinicius Junior daje prowadzenie Realowi w Glasgow!

22:15 DWA GOLE W MINUTĘ W LIPSKU! W 57. minucie Mohamed Smimankan doprowadził do wyrównania, a minutę później Shved po rykoszecie ponownie dał Szachtarowi prowadzenie!

22:14 GOOOL DLA CITY! Phil Foden okiwał Nemanję Gudelja i strzałem w prawy dolny róg bramki podwyższa prowadzenie City w Hiszpanii!

22:12 GOL KONTAKTOWY W PARYŻU! Strzelcem gola Weston McKennie! Filip Kostić dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, gdzie do piłki dopadł McKennie i strzałem głową daje nadzieję Starej Damie na korzystny wynik w Paryżu!

22:09 GOOOOL W LIZBONIE! Strzelcem gola Rafa Silva! Alejandro Grimaldo dośrodkował piłkę z lewego skrzydła w pole karne, gdzie dopadł do niej Rafa i strzałem z kilku metrów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

22:08 Piłkarze Manchesteru City spokojnie rozgrywają sobie piłkę w ataku pozycyjnym na połowie Sevilli.

22:06 Joao Cancelo miał sytuację, aby zdobyć bramkę z dystansu, ale Portugalczyk uderzył obok bramki Bono.

22:05 Druga połowa rozpoczęła się już w Lizbonie, a to oznacza, że mecze odbywają się już na wszystkich sześciu stadionach!

22:04 Rafa Mir mógł mieć dobrą okazję na gola, ale nie zdołał się obrócić z piłką w polu karnym. Chwilę później Bono świetnie wybronił sytuację sam na sam z Kevinem De Bruyne!

22:03 Granie w drugiej części gry rozpoczęło się też w Glasgow!

22:02 Początki drugich połów w Sevilli, Lipsku i Salzburgu!

21:59 Już za chwilę początek drugiej połowy na sześciu stadionach!

Tak padł gol na 0:1 dla Manchesteru City w Sevilli, którego autorem był Erling Haaland.

21:49 KONIEC PIERWSZYCH POŁÓW WE WSZYSTKICH SZEŚCIU SPOTKANIACH! Wyniki po pierwszych 45 minutach gry prezentują się następująco:

Salzburg – Milan 1:1, Celtic – Real 0:0, Lipsk – Szachtar 0:1, Sevilla – Manchester City 0:1, Benfica – Maccabi 0:0, PSG – Juventus 2:0

Wracamy za kwadrans!

21:46 Koniec pierwszych połów w Sevilli, Glasgow, Lipsku i Sazlburgu.

21:45 Vinicus Junior miał dobrą okazję na zdobycie gola, ale uderzył zbyt lekko, aby Joe Hart miał kłopot, by wybronić uderzenie Brazylijczyka.

21:43 Żółta kartka dla Davide Calabrii. Obrońca Milanu sfaulował Ulmera.

21:41 Mamy remis w Salzburgu! Mistrzowie Włoch doprowadzają do remisu! Strzelcem gola w 40. minucie spotkania jest Alexis Saelemakers, który wykończył zespołową akcję Milanu.

21:40 Świetną okazję na doprowadzenie do remisu miał Papu Gomez, ale strzał Argentyńczyka poleciał wysoko ponad bramką Edersona!

21:39 Kontra Sevilli, ale faulowany przez zawodnika City był Thomas Delaney.

21:38 Zawodnicy Sevilli nie składają broni w starciu z mistrzami Anglii, ale na razie hiszpański zespół nie znalazł pomysłu na pokonanie Edersona.

21:35 Piłkarze Milanu mają 66% posiadania piłki, ale co z tego skoro niewiele z tego wynika w ataku, gdzie mistrzowie Włoch nie mają pomysłu na przedostanie się pod bramkę gospodarzy.

21:34 Dzisiaj bramek nie zobaczyliśmy jeszcze w Lizbonie oraz Glasgow.

21:32 Piłkarze Milanu w ataku pozycyjnym. Mistrzowie Włoch chcą jak najszybciej zdobyć bramkę wyrównującą.

21:30 Mógł wyjść do sytuacji sam na sam Rafael Leao, ale Portugalczyk w porę został powstrzymany przez stoperów Salzburga.

21:28 GOOOOL W SALZBURGU! Strzelcem gola Noah Okafor! Najpierw piłkę przy własnym polu karnym stracił Tomori, przejął ją Okafor, który założył siatkę Pierrowi Kalulu i póżniej pokonał bramkarza Milanu. Salzburg prowadzi!

21:28 Neymar dośrodkował w pole karne do Sergio Ramosa, ale hiszpański stoper nie zdołal opanować piłki i w efekcie opuściła ona boisko.

21:25 Przepychanki pomiędzy piłkarzami obu drużyn w Paryżu po faulu Bremera na Mbappe. Brazylijczyk obejrzał żółtą kartką za faul na Francuzie. Kartonik zobaczył też Sergio Ramos, który był jedną głównych postaci w tej przepychance.

21:23 GOOOOOL W PARYŻU! PSG podwyższa prowadzenie! Strzelcem gola Kylian Mbappe, który kompletuje dublet we wtorkowy wieczór!

21:22 Sevilla stara się odpowiedzieć na straconego gola, ale na razie podopieczni trenera Lopteguiego nie mają na to za bardzo pomysłu.

21:20 GOOOOOOLL W SEVILLI! Strzelcem gola nie kto inny niż Erling Haaland. Phil Foden świetnie podał prostopadle na prawe skrzydło do Kevina De Bruyne, a Belg w polu karnym znalazł Haalanda, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. City prowadzi!

21:18 Piłkarze RB Lipsku po straconej bramce od razu rzucili się do ataku i chcą jak najszybciej doprowadzić do remisu. Przed chwilą faulowany był Andre Silva.

21:16 GOOOOOOL W LIPSKU! Ależ błąd Petera Gulasciego! Węgierski bramkarz zbyt długo zastanawiał się co zrobić z piłką i dopadł do niej Marian Shved i wyprowadził mistrzów Ukrainy na sensacyjne prowadzenie w Lipsku.

21:15 Messi próbował znaleźć prostopadłym podaniem w polu karnym Mbappe, ale jego podanie przechwycili obrońcy gości.

21:13 Teraz  ciut dłużej pry piłce utrzymali się zawodnicy Juventusu.

21:11 Piłkarze PSG grają bardzo ofensywnie od samego początku spotkania. Bardzo aktywni w poczynaniach ofensywnych od pierwszych minut są Neymar, Marco Verratti i Nuno Mendes.

21:09 Za nami prawie 10 minuta spotkania na sześciu stadionach. Na razie gol padł tylko w Paryżu.

21:08 Mógł ponownie wyjść do sytuacji sam na sam z bramkarzem Mbappe, ale piłka dograna do Francuza była ciut za mocno i futbolówkę złapał Perin!

21:07 PSG przeważa na boisku od samego początku spotkania i szuka kolejnych goli.

21:05 GOOOOLL! PSG obejmuje prowadzenie! Strzelcem gola Kylian Mbappe! Neymar przerzucił piłkę ponad obrońcami i wyprowadził Mbappe do sytuacji sam na sam z Perinem i Francuz uderzył w prawy dolny róg bramki gości. Mamy pierwszego gola!

21:03 Kontra Juventusu, ale sytuację pewnie wyjaśnia Donnarumma.

21:02 Rzut rożny dla PSG.

21:01 Vlahović fauluje Kimpembe. Rzut wolny dla PSG.

21:00 ZACZYNAMY!

20:58 Już za chwilę początek spotkań w Salzburgu, Glasgow, Lipsku, Sevilli, Lizbonie i Paryżu!

20:56 Na murawę wychodzą już bohaterowie dzisiejszego hitu Ligi Mistrzów w Paryżu! Trwa hymn Ligi Mistrzów!

20:53 Na stadionach, gdzie odbędą się dzisiejsze starcia Ligi Mistrzów wybrzmiewają już hymny klubowe gospodarzy!

20:50 Do rozpoczęcia pozostałych sześciu dzisiejszych spotkań fazy grupowej pozostało już tylko dziesięć minut!

20:47 Piłkarze Sevilli w ostatnim czasie nie znajdują się w dobrej dyspozycji. Słaby start sezonu w La Liga, w weekend porażka u siebie z Barceloną 0:3, co sprawiło, że trener Sevilli – Julen Loptegui siedzi na gorącym krześle. Na domiar złego jego podopieczni zmierzą się dzisiaj z rozpędzonym w ostatnim czasie Manchesterem City.

20:42 KONIEC MECZU W ZAGRZEBIU! MAMY PIERWSZĄ SENSACJĘ W TYM SEZONIE LIGI MISTRZÓW! Dinamo pokonuje na własnym stadionie Chelsea 1:0! Strzelcem zwycięskiego gola był Mislav Orsić w 13. minucie spotkania po podaniu Bruno Petkovicia. Za niespełna 20 minut z kolei początek kolejnych sześciu spotkań.

20:40 Nie mają dobrej passy drużyny z Danii w fazie grupowej Ligi Mistrzów w ostatnim czasie…

20:36 Trwa trzecia z ośmiu minut doliczonego czasu gry w Zagrzebiu. Chelsea szuka bramki wyrównującej, ale świetnie w bramce gospodarzy spisuje się dzisiaj Dominik Livaković!

20:35 KONIEC MECZU W DORTMUNDZIE! Borussia bardzo udanie rozpoczęła zmagania w tym sezonie Ligi Mistrzów i po trafieniach Reusa, Guerreiro i Bellinghama pewnie pokonała FC Kopenhagę 3:0!

20:31 Goście z Kopenhagi zdobyli bramkę, ale trafienie autorstwa Rasmusa Falka Jensena zostało anulowane po interwencji wozu VAR!

20:30 Dzisiaj do gry w Lidze Mistrzów wkraczają zawodnicy włoskiego AC Milan. Mistrzowie Włoch podbudowani ligową wygraną w sobotnich derbach z Interem starcie w Salzburgu rozpoczną w następującym zestawieniu:

20:28 W takim zestawieniu natomiast swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów w tym sezonie rozpoczną zawodnicy RB Lipsk:

20:27 Borussia Dortmund podwyższa prowadzenie! Strzelcem gola na 3:0 w 83. minucie jest Jude Bellingham!

20:24 Dzisiaj grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów rozpoczynają też zawodnicy Szachtara Donieck. Mistrzowie Ukrainy, które swoje domowe starcia będą rozgrywać na stadionie warszawskiej Legii, dzisiaj zagrają w Lipsku w następującym składzie:

20:21 Do końca obu pierwszych starć pozostało około 10 minut regulaminowego czasu gry. Wyniki w obu spotkaniach utrzymują się bez zmian.

20:19 Równolegle do starcia w Paryżu w grupie H odbędzie się drugi mecz. W Lizbonie Benfica zmierzy się z Maccabi. Tak wygląda pierwsza jedenastka gospodarzy na to starcie.

20:16 Erling Haaland od początku sezonu znajduje się w fenomenalnej formie. Norweg w sześciu spotkaniach Premier League zdobył 10 bramek. Dzisiaj w Hiszpanii rozpocznie starcie z Sevillą od pierwszej minuty i poszuka pierwszych goli w tym sezonie Ligi Mistrzów.

20:13 Dzisiaj do gry wkraczają obrońcy trofeum Ligi Mistrzów, czyli Real Madryt. Mistrzowie Hiszpanii zagrają dzisiaj w Glasgow z Celticem. Trener Realu, Carlo Ancelotti desygnował na ten mecz najsilniejszy skład.

20:11 Tak natomiast prezentuje się pierwsza jedenastka PSG na to spotkanie. Od pierwszej minuty zagra tercet gwiazd paryżan – Neymar, Kylian Mbappe i Lionel Messi.

20:08 Poznaliśmy już pierwszą jedenastkę Juventusu Turyn na dzisiejsze hitowe starcie z PSG. Arkadiusz Milik rozpocznie mecz od 1. minuty i wraz z Dusanem Vlahoviciem będzie najbardziej wysuniętym piłkarzem Starej Damy.

20:06 Trwają już dwa pierwsze starcia fazy grupowej Ligi Mistrzów. W Zagrzebiu Dinamo sensacyjnie prowadzi z Chelsea 1:0 po golu Mislava Orsicia w 13. minucie spotkania. Z kolei w Dortmundzie Borussia pewnie prowadzi 2:0 z FC Kopenhagą po golach Marco Reusa i Raphaela Guerreiro.

20:00 Witamy w relacji na żywo z pierwszych spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023! Dziś odbędzie się łącznie osiem spotkań, w tym hitowe starcie w grupie H w Paryżu, gdzie PSG zmierzy się z Juventusem. Od początku spotkania w składzie Starej Damy zagra Arkadiusz Milik! Emocji tego wieczoru będzie co nie miara!