Przemysław Frankowski zaliczył asystę

Ligi w Europie Inne ligi

Lens pokonało Olympique Marsylia i zostało nowym wiceliderem tabeli Ligue 1. Asystę przy jednym z goli zanotował Przemysław Frankowski.

Frankowski przyczynił się do zwycięstwa Lens. (fot. Iconsport)

W 60. minucie reprezentant Polski dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał Lois Openda. Belg wyskoczył wyżej niż obrońca drużyny rywala i trafił do siatki głową. W ten sposób podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0, wszak tuż przed przerwą bramkę zdobył Seko Fofana, któremu podał Kevin Danso. Wynik ustalił Dimitri Payet.

Dla Frankowskiego była to trzecia asysta w bieżącym sezonie. 28-latek zbliża się do powtórzenia wyczynu z poprzednich rozgrywek, gdy zanotował pięć finalnych podań.

Dziś Polak spędził na murawie pełne 90 minut. W pierwszej połowie obejrzał żółtą kartkę.

W 90. minucie na boisku pojawili się Adam Buksa oraz Łukasz Poręba.

Dzięki wygranej Lens wyprzedziło Olympique Marsylia i awansowało na drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Do pierwszego PSG traci trzy punkty, lecz rozegrało od niego jeden mecz więcej.