Przełamanie PSG w lidze

Ligi w Europie Inne ligi

Po trzech remisach z rzędu przyszła kolej na wygraną. PSG w efektowny sposób pokonało Montpellier 4:0.

Już w pierwszej połowie PSG potwierdziło swoją dominację. Szczególnie aktywny był Leo Messi, który wpisał się na listę strzelców w 7. oraz 20. minucie spotkania. Przy obu trafieniach Argentyńczyka asystował Kylian Mbappe. Kilka minut później swoje trafienie dołożył Angel di Maria i do przerwy Paryżanie prowadzili 3:0.

W drugiej połowie mistrz Francji kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Kylian Mbappe w 60. minucie wykorzystał rzut karny i ustanowił wynik meczu na 4:0.

Rezultat nie miał większego znaczenia dla obu drużyn. PSG już jakiś czas temu zaklepało tytuł mistrza i gra na luzie. Montpellier jest na 13. miejscu i jest całkowicie pewne utrzymania.