Premier League: Remis w derbach Liverpoolu

Podziałem punktów zakończył się pierwszy z niedzielnych hitów 23. kolejki Premier League, w którym w derbach Liverpoolu „The Reds” zremisowali na Anfield Road z Evertonem 2:2.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 29. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Portugalczyka Raula Meirelesa. „The Toffees” po przerwie wyszli jednak na boisko zupełnie odmienieni i już w 46. minucie, po dośrodkowaniu Mikela Artety z rzutu rożnego, strzałem głową do remisu doprowadził Sylvain Distin, a sześć minut później drugiego gola dołożył Jermaine Beckford.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 68. minucie. Tim Howard w obrębie pola karnego sfaulował Maxi Rodrigueza, a jedenastkę wykorzystał Dirk Kuyt.

Wynik ten nie może satysfakcjonować żadnej z drużyn. Oba zespoły po tej kolejce zachowają miejsca w środku tabeli.