Potwornie nieskuteczny Bayern remisuje w hicie kolejki

Bayern Monachium urządził swoim kibicom festiwal nieskuteczności. Mistrz Niemiec zremisował z Borussii Moenchengladbach 1:1, marnując przy tym bardzo dużo okazji strzeleckich.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 4. kolejki Bundesligi Bayern podejmował u siebie Borussię Moenchengladbach. Obie drużyny po trzech meczach zajmowały dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji i ich bezpośredni pojedynek niemieckie media awizowały jako hit nadchodzącej serii gier.

Już od początku, zgodnie z przewidywaniami, Bayern miał ogromną przewagę na boisku. W 34. minucie Sadio Mane trafił do siatki, jednak jego gol nie został uznany przez pozycję spaloną. Tuż przed przerwą Marcus Thuram trafił do siatki i Borussia objęła prowadzenie.

Bayern podporządkował pod siebie całe spotkanie i był zdecydowanie główną siłą tego meczu, ale mistrz Niemiec był potwornie nieskuteczny, marnując szereg dogodnych sytuacji strzeleckich. Liczby mówią same za siebie. Łącznie w tym meczu Bayern oddał… 20 celnych uderzeń na bramkę i tylko jedno zakończyło się golem. W 83. minucie Leroy Sane wpisał się na listę strzelców i Bawarczycy umęczyli remis.

Świetny mecz zaliczył Yann Sommer, który według statystyk zanotował aż 19 interwencji!

Piłkarze Bayernu wciąż są na pierwszym miejsc w tabeli, choć mają taką samą liczbę oczek co Union Berlin. Borrusia M’gladbach z kolei spadła na 6. miejsce, jednak traci tylko dwa punkty do lidera.