Przemysław FRANKOWSKI of Lens, Florian SOTOCA of Lens, Adrien THOMASSON of Lens and Wesley SAID of Lens during the UEFA Europa Conference League qualifying round match between Lens and Panathinaikos at Stade Bollaert-Delelis on August 22, 2024 in Lens, France. (Photo by Baptiste Fernandez/Icon Sport)
LIGA KONFERENCJI EUROPY UEFA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025 KWALIFIKACJE

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Polak strzelił gola Polakowi. Przyczynił się do zwycięstwa w kwalifikacjach Ligi Konferencji

Lens pokonało Panathinaikos w meczu kwalifikacji Ligi Konferencji. Przemysław Frankowski strzelił gola Bartłomiejowi Drągowskiemu.

W 4. minucie polski atakujący otrzymał podanie w pole karne od Floriana Sotoki, miał dużo wolnej przestrzeni, sporo czasu i wykorzystał to do umieszczenia piłki w siatce bramki bronionej przez polskiego golkipera.

To pierwsze trafienie Frankowskiego w pierwszym występie w bieżącym sezonie. Niedzielne spotkanie ligowe z Angers w całości spędził na ławce rezerwowych.

Drągowski wpuścił dziś jeszcze jednego gola. W 34. minucie pokonał go Wesley Said.

Starcie zakończyło się wynikiem 2:1. Honorową bramkę dla Panathinaikosu zdobył w 53. minucie Fotis Ioannidis.

Przed rewanżem to Lens jest bliżej udziału w fazie grupowej Ligi Konferencji, mimo że od 20. minuty grało w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Facundo Medina. (MS)