Pierwsza porażka Borussii Dortmund w sezonie

Borussia Dortmund po dwóch zwycięstwach na początku sezonu musiała teraz przełknąć gorycz porażki. Werder Brema ograł BVB na Signal Iduna Park 3:2.

Przed meczem niewiele wskazywało na problemy Dortmundczyków, którzy na papierze byli mocnym kandydatem do zwycięstwa. Już pierwsza połowa pokazała, że Werder Brema nie zamierza podkładać się wyżej notowanemu przeciwnikowi i bremeńczycy grali bardzo solidną piłkę, mając przy tym przewagę optyczną na boisku.

Na bramki trzeba było jednak dłużej poczekać. Dopiero w samej końcówce pierwszej części spotkania Julian Brandt wykorzystał dogranie Reusa i dał prowadzenie gospodarzom.

W 77. minucie Raphael Guerreiro podwyższył na 2:0 i nic nie wskazywało, aby Borussia miała stracić w tym meczu jakiekolwiek punkty.

Werder rozegrał jednak fenomenalną końcówkę meczu. W 89. minucie Lee Buchanan zdobył kontaktowego gola, który wyraźnie uskrzydlił gości. W ostatnich minutach doliczonego czasu gry do siatki trafiali Niklas Schmidt i Oliver Burke, doprowadzając ostatecznie do sensacyjnej wyniku 3:2 na korzyść Werderu.