WARSZAWA 29.09.2024
BETCLIC 1 LIGA PILKA NOZNA MECZ 11 KOLEJKI SEZON 2024/25 — POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH: POLONIA WARSZAWA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA
NZ DAMIAN SYLWESTRZAK KRZYSZTOF KOTON MACIEJ AMBROSIEWICZ

Piękny gol, lider wygrał w Warszawie

Bruk-Bet Termalica Nieciecza (lider zaplecza Ekstraklasy) świetnie radzi sobie w obecnym sezonie. Zespół Marcina Brosza wygrał na wyjeździe 1:0 z Polonią Warszawa (11. kolejka I ligi), która przerwała kapitalną serię.

Pierwsza połowa miała różne fazy. Termalica częściej utrzymywała się przy piłce, więcej kreowała, ale Polonia też wyglądała solidnie w poszczególnych momentach, wyprowadziła trochę szybkich ataków.

W 21. minucie lider I ligi był dość blisko objęcia prowadzenia. Kacper Karasek otrzymał płaskie podanie na 16. metr i – będąc pod presją dwóch przeciwników – oddał strzał po ziemi, lecz Jakub Lemanowicz udanie interweniował. Kwadrans później szansę miał piłkarz Polonii, Oliwier Wojciechowski, który niecelnie uderzył z prawej strony pola karnego na bliższy słupek.

Na początku drugiej połowy lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy stworzyli parę ciekawszych akcji. W 54. minucie Polonia była zdecydowanie najbliżej pierwszego gola. Nikodem Zawistowski zszedł do środka, minął dwóch rywali i kapitalnie podał prostopadle za linię obrony, do Wojciechowskiego, który trafił tylko w bliższy słupek.

Potem zespół z Niecieczy odzyskał rytm, a po godzinie gry wyszedł na prowadzenie. Noah Mrosek dostał piłkę w polu karnym, ładnie się z nią obrócił i lekko wycofał do Macieja Ambrosiewicza, który pięknie uderzył z 14. metra w lewe okienko.

Polonia nie zdołała odmienić losów rywalizacji. Termalica zwyciężyła 1:0, w trwającym sezonie ligowym wygrała aż 9 z 11 meczów (dwa zremisowała) i na tę chwilę ma osiem punktów przewagi nad zespołami z 2. oraz 3. pozycji. Drużyna z Warszawy, która przerwała świetną passę (pokonała pięciu poprzednich przeciwników), jest na 9. miejscu. (MZ)