Pewna wygrana Milanu w Weronie

Ligi w Europie Serie A

AC Milan bez większych problemów pokonał na wyjeździe Hellas Werona 3:1. Dzięki tej wygranej oraz remisowi Juventusu z Genoą, Rossonerich zostali nowym wiceliderem Serie A.

AC Milan od pierwszych minut ruszył do ataku. Już w 4. minucie do siatki mógł trafić Fikayo Tomori, ale minimalnie spudłował. Na kolejną akcję Rossonerich trzeba było czekać do 20. minuty. Wtedy to mocne uderzenie Noaha Okafora w wielkim stylu obronił Lorenzo Montipo. Trzy minuty później, w poprzeczkę trafił Christian Pulisic. W 39. minucie znów świetną szansę miał Okafor, ale tym razem przestrzelił.

Dopiero w 44. minucie podopieczni Stefano Pioliego swoją przewagę udokumentowali golem. Indywidualną akcją popisał się Theo Hernandez, nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję Montipo. W drugiej połowie, Milan był już zdecydowanie bardziej skuteczny. W 50. minucie wyczyn Hernandeza skopiował Pulisic i także po solowej akcji, trafił do bramki.

W 64. minucie byliśmy świadkami jednej z nielicznych akcji Hellasu. Cudownym strzałem z dystansu popisał się Tijjani Noslin, umieszczając piłkę przy lewym słupku. W 79. minucie jednak goście z Mediolanu rozwiali nadzieje Hellasu. Po niedokładnym wybiciu futbolówki przez obrońców, dopadł do niej Samuel Chukwueze i ustalił wynik spotkania.

W 57. minucie na boisku pojawił się Karol Świderski.