Paryżanie zadziwiają

Ligi w Europie Inne ligi

Niesamowitą dyspozycję mają piłkarze PSG na początku tego sezonu. Mistrz Francji w 3. kolejce ligowej pokonał Lille aż 7:1, prezentując przy tym bajeczny futbol.

PSG jest w niebywałej formie (fot. Reuters)

Początek sezonu w wykonaniu mistrza Francji jest niesamowity. Już od początku piłkarze pod wodzą Christophe’a Galtiera prezentują fantastyczny poziom i idealnym tego potwierdzeniem było starcie z Lille, w którym to PSG wygrało aż… 7:1!

Już po 10 sekundach (!) od rozpoczęcia spotkania Kylian Mbappe po składnej i błyskawicznej akcji PSG dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jeszcze w pierwszej części meczu do siatki trafiali Leo Messi, Achraf Hakimi i Neymar.

Po przerwie tempo gry w tym spotkaniu stało na bardzo wysokim poziomie. Kilka minut po wznowieniu meczu Neymar zdobył drugiego gola w tym meczu i chwilę później Jonathan Bamba zdobył honorowego gola. Lille wcale nie było tam schowane z PSG jak mogłoby się to wydawać, jednak były mistrz Francji cierpiał na impotencję skuteczności. W 67. i 87. minucie Kylian Mbappe trafiał do siatki, kompletując tym samym hat-tricka.

Po 3 meczach PSG ma komplet zwycięstw i efektowny bilans bramkowy 17:3. Znakomite statystyki mają odzwierciedlenie w grze Paryżan, która stoi na bardzo wysokim poziomie.