Olympique Marsylia wicemistrzem Francji

Ligi w Europie Inne ligi

Nie Monaco, a Olympique Marsylia został wicemistrzem Francji. Podczas gdy drużyna z Księstwa zremisowała z Lens, Arkadiusz Milik i spółka rozbili Strasbourg.

Milik zaliczył asystę. (fot. Reuters)

Do szóstej minuty doliczonego czasu gry ostatniego meczu w sezonie na drugim miejscu w tabeli Ligue 1 było Monaco. Być bliżej wicemistrzostwa chyba się nie dało. A jednak ostatecznie to marsylczycy mogą świętować. W owej szóstej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo Monaco zmieniło się bowiem w remis.

Niszczyciel marzeń monakijczyków nazywa się Ignatius Ganago. To on doprowadził do wyrównania. Wynik otworzył natomiast Przemysław Frankowski. Polak strzelił swojego szóstego gola w zakończonym właśnie sezonie Ligue 1.

Niepowodzenie Monaco skrzętnie wykorzystała Marsylia. Ze Strasbourgiem wygrała 4:0, dzięki czemu wróciła na drugie miejsce w tabeli.

92 minuty spędził na murawie Milik. Napastnik zaliczył asystę przy trafieniu Gersona.