Nokaut zamiast wymiany ciosów

Mecz Newcastle United z Aston Villą zasłużył na miano dotąd najbardziej szokującego w pierwszej kolejce Premier League. Zamiast wyrównanej rywalizacji była demolka gości przez gospodarzy.

Cash będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o dzisiejszym meczu. (fot. Forum)

Zaciętych zmagań oczekiwano z kilku powodów. Naprzeciw siebie stanęły drużyny z ogromnymi aspiracjami. Drużyny, które będą reprezentować Anglię w europejskich pucharach. Drużyny, które latem wydały dużo pieniędzy na wzmocnienia kadr.

Wiele wskazuje na to, że wydały także mądrze. Sprowadzony z Milanu do Newcastle Sandro Tonali potrzebował zaledwie sześciu minut, by zdobyć bramkę. Ściągniętemu z Bayeru Leverkusen do Aston Villi Moussie Diaby’emu zajęło to minut jedenaście.

Nigdy wcześniej dwaj debiutanci nie potrzebowali tak mało czasu, by strzelić gole.

Potem do siatki trafiały jednak wyłącznie Sroki. Dwa razy Alexander Isak. Po razie Callum Wilson z Harveyem Barnesem (kolejny nowy zawodnik). Z 1:1 zrobiło się 5:1. Z wymiany ciosów – nokaut.

A rozmiar przepaści dzielącej obie ekipy mógł być większy. Zarówno Tonali, jak i Isak oraz Wilson zmarnowali dogodne okazje. Po uderzeniu Joelintona piłka została wybita niemal z linii.

Newcastle zanotowało bardzo mocne wejście w sezon. Aston Villa – bardzo słabe. Dotyczy to również Matty’ego Casha, który spędził na murawie 87 minut, obejrzał żółta kartkę i nie wykorzystał świetnej okazji do zdobycia bramki.