Napoli poza Pucharem Włoch!

Ligi w Europie Serie A

Takiego rezultatu nikt się nie spodziewał. Frosinone sensacyjnie pokonało Napoli w 1/8 finału Pucharu Włoch i awansowało do kolejnego etapu rozgrywek!

Sensacja w 1/8 finału Pucharu Włoch. Faworyzowane Napoli przegrało na własnym stadionie z Frosinone aż 0:4 i mistrz Italii z hukiem odpadł z rozgrywek krajowego pucharu. Trener Mazzarri wystawił rezerwowy skład z myślą przed pojedynkiem ze słabszym przeciwnikiem.

Frosinone było jednak skuteczne, oczekiwało swoich szans i potrafiło skorzystać na błędach neapolitańczyków. Wszystkie bramki wpadły w ostatnich 30 minutach gry. Do siatki trafiali: Enzo Barrenechea, Giuseppe Cazo, Walid Cheddira oraz Abdou Harroui.

Napoli w trakcie tego meczu było totalnie bezzębne. W pierwszej połowie do siatki trafił Simeone, ale jego gol nie został uznany po interwencji VAR.

Piotra Zielińskiego zabrakło w kadrze na to spotkanie.