Minimalna porażka Rakowa [zapis relacji]

To jest ten dzień, to jest ten wieczór! Piłkarze Rakowa Częstochowa powalczą we wtorkowy wieczór o przybliżenie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu fazy play-off kwalifikacji do Champions League w Sosnowcu ich rywalem będzie duńska FC Kopenhaga z Kamilem Grabarą w składzie. Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego starcia!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Raków Częstochowa – FC Kopenhaga 0:1 (0:1)
Bramka: Racovitan 9′ (sam.)
Żółte kartki: Oskarsson, Jelert (Kopenhaga)
Składy:
Raków: V. Kovacević – Racovitan, A. Kovacević, Rundić (80′ Plavsić) – Tudor (C), Berggren, Papanikolau, Jean Carlos (22′ Sorescu) – Cebula (60′ Kittel), Koczergin (80′ Lederman) – Piasecki (80′ Zwoliński)
Kopenhaga: Grabara – Jelert, Vavro, Diks, Meling – Claesson (C) (64′ Lerager), Falk (86′ Hojlund), Goncalves (81′ Sorensen) – Bardghji (64′ Oskarsson), Larsson, Elyounoussi (81′ Boilesen)

Była walka, było zaangażowanie, ale brakowało dokładności i precyzji w ofensywie. Mają czego żałować we wtorkowy wieczór piłkarze Rakowa, którzy udadzą się na rewanż Kopenhagi bez zaliczki i będą musieli odrabiać straty. Rewanż w następną środę, 30 sierpnia, na Parken Stadium w Kopenhadze. Początek spotkania o godzinie 21:00. Tymczasem ja serdecznie dziękuję za śledzenie relacji i wspólnie spędzony czas. Dobranoc!

90+5′ Wyblokowane dośrdokowanie Kittela. KONIEC SPOTKANIA. Raków Częstochowa przegrywa z FC Kopenhagą 0:1.

90+4′ Zablokowane dośrodkowanie jednego z graczy Rakowa.

90+2′ Częstochowianie wysokim pressingiem starają się jak najszybciej odzyskać piłkę na połowie rywala.

90+1′ Próbowali wyjść z kontratakiem goście, ale dobrze wrócili do obrony gracze Rakowa.

90′ Do regulaminowego czasu gry drugiej połowy sędzia doliczył cztery minuty.

89′ Padł jeden z Duńczyków w polu karnym Rakowa, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego dla gości. W dodatku Oskarsson otrzymał jeszcze później żółty kartonik po próbie wymuszenia rzutu karnego.

88′ Ważna interwencja w defensywie Adnana Kovacevicia.

86′ Ostatnia zmiana w zespole gości – Oscar Hojlund w miejsce Rasmusa Falka.

85′ Gospodarze wciąż nie odpuszczają i dążą do doprowadzenia do wyrównania, ale grają wciąż zbyt wolno i przewidywalnie.

83′ Ależ to mogła być okazja! Dobre zgranie w polu karnym Berggrena, gdzie do piłki dopadł Zwoliński, ale nie zdołał on oddać dobrego strzału, aby pokonać Grabarę!

82′ Zablokowane dośrodkowanie Plavsicia, rzut rożny dla gospodarzy.

80′ Roszady w obu zespołach. Gospodarze: Lederman, Zwoliński i Plavsić w miejsce Koczergina, Piaseckiego i Rundicia. Goście: Sorensen za Goncalvesa, Boilesen za Elyounossiego.

79′ Zmiany będą też w zespole gości.

77′ Za chwilę potrójna zmiana w zespole Rakowa. Na boisku pojawią się Ben Lederman, Srdan Plavsić oraz Łukasz Zwoliński.

76′ Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Gospodarze w ataku pozycyjnym.

75′ Dobra dośrodkowanie Kittela w pole karne, Adnan Kovacević uderzył głową jednak obok bramki Grabary! Raków szuka wyrównania!

74′ Dobra interwencja Melinga, rzut rożny dla gospodarzy.

73′ Doszedł do dobrej sytuacji na gola Jordan Larsson, ale napastnik Kopenhagi uderzył wysoko ponad bramką.

72′ Teraz dłużej przy piłce goście, którzy nie forsują zbyt wysokiego tempa w ofensywie we wtorkowy wieczór.

71′ Niespełna dwadzieścia minut do końca spotkania, tyle też nadziei na pozytywny wynik w tym meczu dla mistrzów Polski.

70′ Zbyt niskie dośrodkowanie Kittela w pole karne na Piaseckiego.

69′ Rzut rożny dla piłkarzy Rakowa.

68′ Vladan Kovacević! Świetna parada Bośniaka po uderzeniu zza pola karnego i dwóch rykoszetach Elyounoussiego!

68′ Niedokładność – to słowo charakteryzuje dzisiejszą grę ofensywną Rakowa. Kolejna strata częstochowian.

67′ Piłkarze Rakowa wysokim pressingiem na połowie rywala starają się jak najszybciej przechwycić piłkę.

66′ Strzał z pierwszej piłki z bliskiej odległości Kittela minimalnie ponad poprzeczką bramki Grabary!

64′ Kolejne niedokładne podanie w ofensywie Rakowa. Zmiany w zespole gości – Bardghji i Claesson opuszczają plac gry, a w ich miejsce meldują się Oskarsson i Lerager.

62′ Nieporozumienie pomiędzy Koczerginem a Sorescu i zbyt łatwo tracą piłkę częstochowianie.

61′ Wyszedł z piłką poza linię końcową jeden z graczy gości, grę od bramki wznawia Kovacević.

59′ Zbyt niedokładne podanie Berggrena w stronę Koczergina w pole karne Rakowa. Tymczasem w zespole mistrzów Polski zmiana – Kittel za Cebulę.

59′ Gospodarze w ataku pozycyjnym, a za chwilę na placu gry pojawi się Sonny Kittel

58′ Okazja na gola dla gospodarzy! Techniczny strzał zza pola karnego Sorescu, ale piłka po strzale Rumuna poleciała ponad poprzeczką!

57′ Złe podanie Tudora w stronę Piaseckiego i akcja ofensywna Rakowa spaliła na panewce.

56′ Na pozycji spalonej był Deian Sorescu

55′ Długo przy piłce w drugiej połowie utrzymują się goście, którzy cierpliwie czekają na błąd w obronie Rakowa.

52′ Błąd w rozegraniu piłki na własnej połowie Papanikolau, ale nie wykorzystał go jednak Claesson i jego strzał z dystansu poleciał obok bramki.

52′ Ważna interwencja Vladana Kovacevicia, ale wcześniej na pozycji spalonej i tak był Elyounoussi.

51′ Szybko wracamy jednak do gry, tak samo jak grecki pomocnik Rakowa.

50′ Kolejna przerwa w grze, gdyż na boisku leży Papanikolau.

49′ Teraz dłużej przy piłce są goście.

47′ Dośrodkowanie Sorescu w pole karne gości wybite przez jednego z graczy mistrzów Danii.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka rozpoczynają mistrzowie Polski!

Piłkarze mistrzów Polski zagrali całkiem dobrą pierwszą połowę, rywalizując z rywalem z Kopenhagi jak równy z równym. Mistrzowie Danii nie dochodzili do zbyt wielu sytuacji, ale wykorzystali pech Racovitana i do przerwy prowadzą. Częstochowianie natomiast mogli doprowadzić do wyrównania, ale wówczas Rundić był na pozycji spalonej. Wracamy za kwadrans!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Raków Częstochowa przegrywa z FC Kopenhagą po pechowym samobójczym trafieniu Racovitana w 9. minucie rywalizacji.

45+5′ Grę od bramki będzie wznawiał Grabara.

45+4′ Rzut rożny dla gospodarzy.

45+4′ Niedokładne zagranie prostopadłe Elyounoussiego.

45+2′ Reklamują zagranie ręką jednego z graczy gości gospodarzy, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

45+1′ Faul Marcina Cebuli, a w przerwie żółtą kartką został napomniany jeden z członków sztabu szkoleniowego Rakowa.

45′ Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy rywalizacji.

45′ Częstochowianie w ataku pozycyjnym chcą jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania.

44′ Kolejna zbyt łatwa strata częstochowian.

43′ Ważna interwencja Grabary, który ucierpiał przy tej akcji. Polak będzie jednak kontynuował grę.

42′ Nieco nerwowo wybijał piłkę Vladan Kovacević, ale nie skończyło się to poważnymi konsekwencjami dla gospodarzy.

41′ Niestety jednak gol nie zostaje uznany – Rundić znalazł się wcześniej na pozycji spalonej.

39′ GOOOOL! Raków doprowadza do wyrównania! Strzelcem gola Giannis Papanikolau. Dośrodkowanie z prawej strony Tudora w pole karne, gdzie Rundić zbił piłkę głową do Papanikolau, a ten uderzeniem przy lewym słupku pokonał Grabarę.

38′ Na trybunach stadionu jest obecny dzisiaj selekcjoner reprezentacji Polski – Fernando Santos, wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Mielcarskim.

37′ Miał swoją sytuację na gola Larsson, ale jego uderzenie zablokował jeden z defensorów Rakowa.

37′ Złe prostopadłe podanie Tudora, kolejny niezbyt dobrze rozegrany atak pozycyjny.

35′ Blisko straty piłki pod własnym polem karnym byli gospodarze, ale w porę interweniował Adnan Kovacević

34′ Na pozycji spalonej znalazł się Marcin Cebula

33′ Mistrzowie Polski w ataku pozycyjnym. Wszystko fajnie, ale konkretów pod bramką rywala z tego brakuje.

32′ Faul w ataku jednego z zawodników Rakowa.

31′ Dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła Frana Tudora, ale w porę zainterweniował jeden ze stoperów gospodarzy.

31′ Strata na skrzydle Elyounoussiego, a później Norweg faulował Racovitana.

30′ Zbyt mocne podanie prostopadłe do Koczergina i kolejna strata piłki mistrzów Polski w pierwszej połowie spotkania.

29′ Próbowali wyjść z kontratakiem piłkarze gości, ale w porę zostali powstrzymani.

28′ Dobra interwencja we własnym polu karnym jednego z defensorów częstochowskiej drużyny.

28′ Rzut wolny dla mistrzów Danii nieopodal pola karnego Rakowa.

27′ Częstochowianie kolejny raz w ataku pozycyjnym. Na ten moment gra mistrzów Polski nie wygląda źle, ale brakuje konkretów pod bramką rywala.

26′ Kolejna przerwa w grze – tym razem po zderzeniu głowami na boisku leży Gustav Berggren.

25′ Dobra okazja na gola Piaseckiego, ale jego strzał z bardzo ostrego kąta poleciał wysoko ponad poprzeczką.

24′ Goście w ataku pozycyjnym, ale szybko stracili jednak futbolówkę.

22′ Pierwsza zmiana w zespole częstochowian – w miejsce kontuzjowanego Silvy na placu gry melduje się Sorescu.

21′ Wznawiamy grę, a Silva jednak wraca na boisko. Przynajmniej na razie.

19′ Wygląda na to, że potrzebna będzie zmiana. Do wejścia na boisko już szykuje się Deian Sorescu

18′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż na boisku leży Jean Carlos Silva

17′ Dośrodkowanie z lewej strony boiska Jeana Carlosa, ale nie doszedł do niego Cebula, gdyż… się poślizgnął.

16′ Tak padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Spory pech Bogdana Racovitana, stopera mistrzów Polski:

15′ Zbyt mocno wypuścił piłkę Marcin Cebula i zanotował stratę piłki na własnej połowie.

14′ Częstochowianie po straconym golu starają się prowadzić grę na połowie rywala, a swoje akcje rozgrywają przede wszystkim z wykorzystaniem lewej strony boiska.

12′ Zbyt mocne zagranie Koczergina do Jeana Carlosa na lewym skrzydle i grę od bramki wznowi Grabara.

11′ Mistrzowie Polski w ataku pozycyjnym szukają sposobu na jak najszybsze doprowadzenie do wyrównania.

9′ GOOOOL! FC Kopenhaga wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola samobójczego Bogdan Racovitan. Dośrodkowanie Elynoussiego z lewego skrzydła, piłka odbiła się od Racovitana i po rękach Kovacevicia wpadła do siatki.

8′ Dobra interwencja we własnym polu karnym jednego z defensorów Rakowa.

7′ Pierwsza okazja Rakowa na gola! Dobry strzał z dystansu Fabiana Piaseckiego w kontrataku, ale jego uderzenie dobrze wybronił Kamil Grabara.

6′ Utrzymywał się dłużej przy piłce Fabian Piasecki, ale napastnik częstochowian się poślizgnął i tak zakończyła się akcja ofensywna Rakowa.

5′ Mały chaos na boisku w pierwszych minutach spotkania. Obie drużyny próbują się na razie dostosować do panujących warunków atmosferycznych w Sosnowcu.

4′ Teraz dłużej przy piłce goście, a na stadionie słychać gwizdy fanów gospodarzy.

3′ Nieudany przerzut Adnana Kovacevicia na lewe skrzydło do Jeana Carlosa

2′ Piłkarze Rakowa Częstochowa spokojnie rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym przy wysokim pressingu drużyny gości na połowie częstochowian.

21:00 ZACZYNAMY WALKĘ O FAZĘ GRUPOWĄ LIGI MISTRZÓW! Grę od środka rozpoczynają piłkarze gości!

20:59 Sędzią dzisiejszego spotkania jest Irfan Peljto z Bośni i Hercegowiny.

20:58 Warunki w Sosnowcu do gry nie są zbyt dobre. Nad stadionem unosi się rzęsista ulewa, która nie ułatwi z pewnością gry obu drużynom.

20:56 Hymn Ligi Mistrzów w Sosnowcu! Piękna chwila.

20:53 Natomiast na takie zestawienie zdecydował się trener gości – Jacob Neestrup:

20:50 Już tylko dziesięć minut do startu zmagań w Sosnowcu! Czas więc poznać pierwsze jedenastki obu drużyn. Na takie wyjściowe zestawienie zdecydował się trener mistrzów Polski – Dawid Szwarga:

20:49 Walka o awans do fazy grupowej to nie tylko walka o prestiż, spełnienie piłkarskich marzeń, granie z najsilniejszymi w Europie. To również walka o duże pieniądze. Tylko za samo wejście do grupy UEFA nagradza premią w wysokości 15,64 miliona euro. Jest więc o co walczyć.

20:46 Bardzo dobre recenzje za swoją grę zbiera również Kamil Grabara. Podstawowy bramkarz mistrzów Danii jest jednym z liderów drużyny i wielu ekspertów twierdzi, że był on jedną z kluczowych postaci awansu Duńczyków do kolejnej rundy.

20:43 Natomiast w drużynie gości warto zwrócić uwagę na postać Victora Klaessona. Środkowy pomocnik mistrzów Danii swoją wartość dla drużyny pokazał przed tygodniem w Pradze, gdzie wszedł na boisko z ławki rezerwowych i dwukrotnie po bramkach jego autorstwa dzisiejsi rywale Rakowa byli w stanie doprowadzić do wyrównania i serii rzutów karnych.

20:40 Bardzo ważną postacią mistrzów Polski bez wątpienia w ostatnich tygodniach jest Fran Tudor. Chorwat daje bardzo cenne wsparcie drużynie w trudnych momentach. To on był autorem bramek w Baku i Limassol, dzięki którym Raków wywiózł cenne rezultaty z tych wyjazdów. Dzisiaj wskutek posadzenia na ławce Zorana Arsenicia (kontuzja), to Tudor będzie kapitanem częstochowian. Z powodu urazu nie zagra też inny ze stoperów – Stratos Svarnas.

20:39 Natomiast mistrzowie Danii rozpoczęli zmagania od drugiej rundy i również nie zaznali porażki w tegorocznych eliminacjach:
2. runda: Breioablik 8:3 (0:2, 6:3)
3. runda: Sparta Praga 3:3 k. 4:2 (0:0, 3:3 k. 2:4)

20:37 Warto przypomnieć przed pierwszym gwizdkiem drogę obu drużyn do fazy play-off Ligi Mistrzów. Tak wyglądała ona w przypadku mistrzów Polski:
1. runda: Flora Tallinn 3:0 (2:0, 0:1)
2. runda: Karabach Agdam 4:3 (3:2, 1:1)
3. runda: Aris Limassol 3:1 (2:1, 0:1) – łącznie pięć zwycięstw i jeden remis w sześciu meczach. Na kolejny triumf liczymy dzisiejszego wieczora!

20:35 Na meczu natomiast nie będzie zorganizowanej grupy kibiców z Kopenhagi. Ma to związek z ich zachowaniem podczas ostatniego meczu w Pradze, za które UEFA ukarała klub z Danii zakazem wyjazdowym na starcie z Rakowem.

20:33 Z racji tego, że stadion Rakowa w Częstochowie nie spełnia wymogów, które są na fazę play-off kwalifikacji Ligi Mistrzów, mecz zostanie rozegrany w Sosnowcu. Na ArcelorMittal Park może wejść około 12 tysięcy kibiców. Oczywiście na tym meczu pojawi się komplet publiczności.

20:30 To jest ten dzień, to jest ten wieczór! Witamy serdecznie w relacji na żywo z pierwszego meczu fazy play-off kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu mistrzowie Polski – Raków Częstochowa zmierzą się mistrzem Danii – FC Kopenhagą. To część pierwsza walki o piłkarskie marzenia, emocji powinno być co nie miara!