Milan zdemolował Napoli!

Sensacja w Neapolu! AC Milan zdeklasował Napoli w hicie 28. kolejki Serie A! Piotr Zieliński i spółka mogą być jednak spokojni o fotel lidera po blamażu z aktualnym mistrzem Włoch.

Ustępujący mistrz dał prawdziwą lekcję futbolu przyszłemu mistrzowi. Milan na Stadio Diego Armando Maradona był lepszy w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła od Napoli. Zwycięstwo 4:0 wiernie oddaje przebieg boiskowych wydarzeń.

Podopieczni Luciano Spallettiego grali jak sparaliżowani, zwłaszcza w obronie, która zupełnie nie radziła sobie z zabójczo skutecznymi atakami Rossonerich. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Już w 17. minucie Rafael Leao wygrał pojedynek sam na sam z Alexem Meretem.

Meretem, który raptem osiem minut później musiał ponownie wyciągać futbolówkę z własnej siatki. Tym razem po uderzeniu Brahima Diaza. Hiszpan zachował zimną krew w zamieszaniu w polu karnym i zabawił się z neapolitańczykami.

W drugiej połowie Stefano Pioli i spółka dołożyli kolejne dwa trafienia. W 59. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Leao, a strzelaninę w Neapolu zakończył kilka minut później Alexis Saelemaekers

Bramka Belga idealnie podsumowuje przebieg dzisiejszego meczu. Milan grał, Napoli stało. Zresztą, zobaczcie sami.

Porażka 0:4 to niewątpliwie bolesny cios dla Napoli, które jak dotąd kroczyło bez zawahania od zwycięstwa do zwycięstwa, niemniej jednak pod Wezuwiuszem nie mają przesadnych powodów do zmartwień. Fotel lidera jest niezagrożony. Przewaga nad drugim w tabeli Lazio wynosi aż… 16 punktów.