LM: Zieliński show z Liverpoolem!

SSC Napoli pokonało 4:1 Liverpool na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów! Bohaterem meczu został Piotr Zieliński. Reprezentant Polski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a na dodatek zanotował asystę!

Mecz od samego początku układał się po myśli Napoli. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie. James Milner zagrał piłkę ręką w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Piotr Zieliński, otwierając wynik spotkania.

Szeregi obronne Liverpoolu – delikatnie rzecz ujmując – nie funkcjonowały najlepiej. Niespełna kwadrans później Virgil van Dijk sprokurował kolejnego karnego. Tym razem jednak do futbolówki podszedł Victor Osimhen, a uderzenie Nigeryjczyka wybronił Alisson.

To jednak nie podłamało głodnych następnych trafień neapolitańczyków. W 31. minucie Zieliński obsłużył podaniem wychodzącego na wolne pole Andre Zambo Anguissę, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Tuż przed przerwą podopieczni Luciano Spalettiego skarcili po raz trzeci. W 44. minucie Kvicha Kvaratskhelia wygrał walkę o pozycję z Joe Gomezem i dostrzegł lepiej ustawionego Govianniego Simeone, a ten z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Parę chwil po przerwie Napoli wbiło gwóźdź do trumny Liverpoolu. A konkretnie Piotr Zieliński. Reprezentant Polski znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem, najpierw Brazylijczyk obronił jego uderzenie, ale przy dobitce z kilku metrów nie miał najmniejszych szans.

Juergen Klopp i spółka próbowali odwrócić przeznaczenie i nawiązać walkę z neapolitańczykami, ale stać ich było tylko i wyłącznie na trafienie honorowe. W 49. minucie Luis Diaz przymierzył finezyjnie z dystansu i uratował resztki honoru „The Reds”.