LM: Ważne zwycięstwo Liverpoolu

Starcie z Ajaksem w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przyniosło Liverpoolowi upragnionego zwycięstwo. Zadecydował o nim gol Joela Matipa.

Salah zdobył barmkę. (fot. Reuters)

W pierwszej kolejce The Reds zmierzyli się z Napoli i dostali najboleśniejsze lanie na arenie europejskiej od 1966 roku. Wówczas przegrali z Ajaksem 1:5 (!), teraz z neapolitańczykami 1:4. Juergen Klopp zapowiedział konieczność powrotu do podstaw, a na pracę z drużyną miał więcej czasu, niż się spodziewał, ponieważ wobec śmierci królowej Elżbiety II w weekend Liverpool nie zagrał z Wolverhampton.

Zdało się to na ważne zwycięstwo z Ajaksem, które może przełamać kiepski start sezonu w wykonaniu Mohameda Salaha i spółki. Wygrali oni tylko trzy z ośmiu spotkań.

Egipcjanin się dziś przełamał. W 17. minucie wykorzystał podanie Diogo Joty i zdobył swoją trzecią bramkę w bieżących rozgrywkach.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Mohammed Kudus, któremu asystował Steven Bergwijn.

Decydujący głos należał jednak do Matipa, który zapewnił The Reds triumf golem w 89. minucie.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów Liverpool ma w dorobku trzy punkty. Zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ajaks jest trzeci.