LM: Real Madryt wygrał grupę

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt zdemolował Celtic i zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli, a tym samym rozstawienie w losowaniu rundy pucharowej.

Real nie dał Celtikowi szans.

W poprzednich dwóch meczach LM Królewscy zremisowali z Szachtarem Donieck i ulegli RB Lipsk. Przed starciem z Celtikiem byli pewni awansu do kolejnej fazy zmagań, ale wciąż musieli zapracować na wygranie grupy F. Zrobili to śpiewająco, bez najmniejszego problemu.

Drużyna goszcząca dziś na Santiago Bernabeu nie miała z gospodarzami żadnych szans. W 6. minucie wynik otworzył Luka Modrić, który wykorzystał rzut karny, a kwadrans później w ten sam sposób na listę strzelców wpisał się Rodrygo. Przed przerwą bramkę kontaktową mógł zdobył Josip Juranović, ale on jedenastki nie wykorzystał.

Popis strzelecki Realu trwał w drugiej połowie. Najpierw trafił Marco Asensio, potem Vinicius Junior, a na koniec jeszcze Fede Valverde. Honorowego gola dla ekipy ze Szkocji strzelił Jota. Rezultat 5:1 nie pozostawił złudzeń, kto był na boisku lepszy.

Nie ma przypadku w tym, że Real Madryt zajął pierwsze miejsce w grupowej tabeli, a Celtic – ostatnie.