LM: Pewne zwycięstwo Napoli

Drużyna Napoli znacząco zbliżyła się do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Włosi przeważali i w pewnym stylu pokonali na wyjeździe Eintracht 2:0. Pełne spotkanie rozegrał Piotr Zieliński

Napoli bez większego problemu pokonało Eintracht w pierwszym meczu fazy 1/8 finału Ligi Mistrzów. Włosi od początku byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i pewnie wykonali swoje zadanie, wygrywając we Frankfurcie 2:0.

Już od początku Napoli grało swoim stylem. Zdecydowanie przeważali na boisku, byli energiczni, efektowni i bardzo często tworzyli akcje ofensywne pod polem karnym rywala. Jednym z wyróżniających się zawodników był rzecz jasna Kvicha Kvaratskhelia, Gruzin stale stwarzał zagrożenie pod bramką Kevina Trappa.

Pomocnik Napoli w 36. minucie spotkania nie zdołał jednak wykorzystać rzutu karnego. Niemiecki bramkarz wyczuł intencje Kvichy i obronił bardzo silne uderzenie Gruzina.

Napoli udało się wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 40. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Victor Osimhen.

W drugiej połowie Napoli miało ułatwione zadanie. Czerwoną kartkę za ostre wejście w rywala otrzymał Kolo Muani.

Piłkarze spod Wezuwiusza przez całe spotkanie przeważali i nie pozwalali Eintrachtowi na rozwinięcie skrzydeł. W 65. minucie Di Lorenzo zdobył drugiego gola. Cudowną asystę zanotował Kvaratskhelia, sprytnym odegraniem piętą do tyłu wyłożył piłkę do strzału i Włoch wykorzystał sytuację.

Pełne spotkanie rozegrał Piotr Zieliński. Na ławce Napoli znaleźli się Bartosz Bereszyński i Hubert Idasiak.