LM: Paryscy magicy czarują w Europie.

PSG pokonało Juventus 2:1 w pierwszym dniu zmagań w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu został Kylian Mbappe, który dwukrotnie trafiał do siatki.

Niespodzianki nie było. PSG pokonało Juventus w najciekawiej zapowiadającym się meczu wtorkowej serii gier w Lidze Mistrzów. Starcie dwóch gigantów szybko ometkowano jako hit dnia i rzeczywiście, mecz na Parc des Prices nie zawiódł.

Paryżanie od początku mieli widoczną przewagę, szybko nałożyli pressing na rywalu i czarowali graczy Juventusu. Już w 5. minucie Kylian Mbappe trafił do siatki. Neymar kapitalnym lobem wystawił piłkę Francuzowi i ten precyzyjnym, mocnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

W 22. minucie Mbappe zdobył drugą bramkę. Lider PSG wykończył fantastyczną serię podań PSG w obrębie pola karnego Juventusu.

Poza kilkoma wyjątkami PSG było absolutnie wiodącą stroną pierwszej części spotkania. Jedyną, dobrą okazję dla Juventusu miał Arkadiusz Milik. Polski napastnik uderzeniem głową trafił piłką wprost w Donnarummę

Po przerwie jakość Paryżan nieco umknęła i Juventus był coraz śmielszy w atakach. Kilka minut po przerwie Weston McKennie trafił do siatki. Mimo kontaktowego gola drużynie z Turynu nie udało się już więcej trafić do siatki i do końca spotkanie nie zobaczyliśmy już więcej bramek.

Arkadiusz Milik zagrał od pierwszej minuty i zszedł z boiska w 68. minucie meczu. Polak zaliczył udane spotkanie, był aktywny w grze ofensywnej i miał jedną, dobrą sytuację w pierwszej połowie.