LM: Milik strzela, Juventus przegrywa

Juventus z drugą porażką w tej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze z Turynu przegrali u siebie z Benficą 1:2. Sytuacja w Turynie robi się coraz bardziej napięta i fotel, na którym zasiada Massimiliano Allegri robi się coraz gorętszy.

Mecz dla Turyńczyków rozpoczął się wybornie. Już w 3. minucie meczu Arkadiusz Milik trafił do siatki. Polak z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki, dzięki czemu Juve błyskawicznie wypracowało przewagę w tym meczu i miało komfort gry.

W pierwszej połowie lepiej wyglądała Benfica. Portugalczycy nie dość, że częściej byli w posiadaniu piłki, to oddali więcej, celnych uderzeń w kierunku bramki. Dopiero w 43. minucie Joao Mario pokonał Mattię Perina w drugiej połowie.

Druga połowa była bardziej dynamiczna. Juventus się nieco ożywił, choć to Benfica była zauważalnie lepsza. W 55. minucie David Neres trafił do siatki na 2:1 i wynik ten utrzymał się do końca meczu.

Juventus ma bardzo duże kłopoty. Widoczne są braki w rozegraniu akcji i przede wszystkim w stylu gry. W kolejnych dniach z pewnością we Włoszech będzie głośno na temat Massimiliano Allegriego. Kibice Juve już teraz chcą zwolnienia trenera.