LM: Milan wyrywa awans do Ligi Europy!

AC Milan w ostatnich minutach meczu zdobył bramkę na wagę zwycięstwa z Newcastle i zapewniło sobie możliwość gry w Lidze Europy.

AC Milan zagra wiosną w Lidze Europy! Mediolańczycy dzielnie walczyli z Newcastle, odrobili stratę i ostatecznie wygrali ze Srokami 2:1. Wynik ten pozwolił wyprzedzić angielską drużynę w klasyfikacji Grupy F.

W 33. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Joelinton i piłka znalazła się w sieci, Newcastle zdecydowanie przeważało w pierwszej połowie i ostatecznie utrzymało prowadzenie do końca pierwszej części spotkania.

Milan rozbudził się dopiero w drugiej części tego meczu. W 59. minucie Christian Pulisic zdobył gola wyrównującego, natomiast bramkę na wagę trzech arcyważnych punktów zdobył w 84. minucie Samuel Chukwueze.

Piłkarze z Włoch w ostatnim momencie wskoczyli na 3. miejsce w tabeli. Nie zagrają w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, ale mają prawo udziału w meczach Ligi Europy. Newcastle zajęło ostatnie miejsce i żegna się z pucharami.