LM: Festiwal strzelecki Ajax

Ajax Amsterdam bardzo udanie rozpoczął rozgrywki Ligi Mistrzów. Mistrz Holandii pokonał Rangers aż 4:0.

Efektowne zwycięstwo Ajaxu (fot. 400mm.pl / Defodi Sport)

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Ajax był bardzo mocnym kandydatem do zwycięstwa w tym spotkaniu i już pierwsza połowa wykazała, że holenderski zespół jest o kilka klas lepszy od Rangers. Już od pierwszych minut zespół z Amsterdamu miał widoczną przewagę i czarował świetnymi akcjami.

Wynik meczu w 17. minucie otworzył Edson Alvarez. Kilkanaście minut później kolejną bramkę dołożył Steven Berghuis. Chwilę później w odstępie minuty na 3:0 podwyższył Mohammed Kudus, kończąc znakomitą, indywidualną akcję.

W pierwszej połowie Rangers kompletnie nie istniało i było tłem dla rozpędzonej drużyny Ajaxu. Po przerwie spotkanie stało się mocno jałowe i gospodarze zdjęli nogę z gazu. Ajax nie był już tak groźny i piłkarze Alfreda Schreudera kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

W 80. minucie meczu Steven Bergwijn ustalił wynik meczu na 4:0.