LM: City z kompletem wygranych!

Manchester City kończy fazę grupową z maksymalną liczbą punktów. Obywatele w ostatnim meczu wygrali z Crveną zvezdą 3:2.

Manchester City zakończył zmagania w Grupie G z kompletem zwycięstw, co było zakładane jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Pep Guardiola w ostatnim meczu znacząco zrotował składem i na boisku pojawili się znacznie mniej znani zawodnicy, dla których był to nawet debiut w pierwszej drużynie Manchesteru City. Mistrz Anglii rozprawił się na wyjeździe z Crveną Zvezdą 3:2.

Obywatele prowadzili po pierwszej połowie dzięki debiutanckiej bramce autorstwa Micaha Hamiltona. W drugiej połowie inny z debiutantów również wpisał się na listę strzelców, w tym wypadku był to Oscar Bobb. Trzecią bramkę dla City zdobył Kalvin Phillips.

Crvena walczyła o wyrównanie, najpierw w 76. minucie kontaktową bramkę zdobył Hwang In-Beom, natomiast w doliczonym czasie gry Aleksandar Katai dołożył drugie trafienie.

City wychodzi z Grupy B z pierwszego miejsca, Crvena kończy zmagania na ostatniej pozycji.