LM: Chelsea z awansem do 1/8 finału

Chelsea pokonała 2:1 Red Bull Salzburg i na kolejkę przed końcem fazy grupowej jest pewna awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

„The Blues” objęli prowadzenie w 23. minucie, kiedy to niepilnowany przez nikogo tuż przed polem karnym Mateo Kovacić oddał intuicyjny strzał, który wprawdzie nie był zbyt mocny, ale jednocześnie na tyle precyzyjny że bramkarz nawet nie drgnął.

Chelsea przeważała i kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, choć gospodarze również mieli swoje okazje, zwłaszcza po szybkich kontratakach. Właśnie w taki sposób Red Bull w 48. minucie doprowadził do wyrównania.

Maximilian Woeber obsłużył prostopadłym podaniem z głębi pola wychodzącego na wolne pole Chukwubuike Adamu, a ten w sytuacji sam na sam z Kepą Arrizabalagą zachował zimną krew i nie pomylił się.

Ostatnie słowo należało jednak do londyńczyków. W 64. minucie Kai Havertz miał dużo czasu i miejsca tuż przed szesnastką i nie omieszkał się skorzystać z tego. Niemiec uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

Tym samym podopieczni Grahama Pottera praktycznie zapewnili awans do 1/8 finału. Na kolejkę przed końcem fazy grupowej są liderami grupy E z czterema punktami przewagi nad wiceliderem. Niewiadomą pozostaje jedynie fakt, czy awans nastąpi z pierwszego czy też z drugiego miejsca.