LM: Borussia lepsza od Chelsea

Borussia Dortmund pokonała 1:0 Chelsea Londyn w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Mecz od początku do końca toczył się na najwyższych obrotach. Intensywność była jednakowa zarówno dla Borussi, jak i Chelsea. Nic dziwnego, bo przecież na w Dortmundzie spotkały się drużyny na zbliżonym poziomie sportowym.

Przebieg boiskowych wydarzeń miał wyrównany charakter. Wprawdzie BVB częściej dochodziła do podbramkowych okazji, to jednocześnie The Blues odgryzali się groźnymi kontratakami.

I to właśnie przyjezdni z Londynu byli bliżsi objęcia prowadzenia. W 17. minucie Thiago Silva umieścił piłkę w siatce, lecz chwilę wcześniej dopuścił się zagrania ręką, przez co rzecz jasna bramka nie mogła zostać uznana.

Jeszcze lepszą sytuację zmarnował Joao Felix, który w końcówce pierwszej połowy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a do pełni szczęścia zabrakło mu dosłownie kilkunastu centymetrów, po tym jak piłka odbiła się od poprzeczki.

A przecież, jak mawia piłkarskie porzekadło, niewykorzystane okazje lubią się mścić. Nie inaczej było tym razem. Zemsta nadeszła po przerwie. W 63. minucie Karim Adeyemi popisał się indywidualnym rajdem i w efektownym sposób wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie.

Podopieczni Grahama Pottera próbowali odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Bezskutecznie. W końcówce byli o krok od doprowadzenia do remisu, ale na ich przeszkodzie stanął Emre Can, który wybił z linii bramkowej futbolówkę po uderzeniu Kalidou Koulibaly’ego

Dla Borussi to siódme zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Edin Terzic i spółka z jednobramkową przewagą przystępują do rewanżu na Stamford Bridge, który odbędzie się za trzy tygodnie 7 marca. Do tego czasu Chelsea musi poprawić przede wszystkim skuteczność, jeśli chce awansować do ćwierćfinału Champions League.