LKE: Viola z awansem po dogrywce

Ligi w Europie Liga Konferencji

Kibice nie nacieszyli się za bardzo w tym meczu. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. W rewanżu z kolei… Też. Viola awans zagwarantowała sobie dopiero w dogrywce.

Włosko-Czeski ćwierćfinał był bardzo ubogi w emocje. Zawodnicy nie byli w stanie strzelić bramki w żadnym meczu. O losach awansu zdecydowała dogrywka. W niej lepsi okazali się gracze Vincenzo Italiano.

Zdecydowanym faworytem tego dwumeczu była Viola. Włoska drużyna zaskakująco zremisowała bezbramkowo w spotkaniu wyjazdowym. W rewanżu nikt nie stawiał na przybyszy z Czech. Ci ponownie zaskoczyli i potrafili bardzo solidnie zamurować swoją bramkę.

Narastająca dominacja Włoskiej drużyny była bezowocna. Włosi nie potrafili potwierdzić swojej przewagi. Od 66. Pilzno miało jeszcze trudniejszą sytuację, gdyż Cadu za ostry faul wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

O wejściu do półfinału zdecydowała dopiero dogrywka. W niej niezawodny w tym sezonie Nico Gonzalez wziął sprawy w swoje ręcę i zdobył gola zaraz po wznowieniu gry. W drugiej połowie wynik na 2:0 ustawił kapitan Biraghi.