WARSZAWA 22.08.2024
PIERWSZY MECZ IV RUNDA ELIMINACYJNA LIGA KONFERENCJI SEZON 2024/25 --- UEFA CONFERENCE LEAGUE FOURTH QUALIFYING ROUND FIRST MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - DRITA GNJILANE
BLAZ KRAMER  RADOSC

Legia wygrywa z Dritą po znaczącej przewadze. Faza ligowa Ligi Konferencji na wyciągnięcie ręki!

Legia Warszawa zgodnie z założeniami wygrała u siebie z Drita FC w IV rundzie el. do LKE. Gospodarze mieli bardzo dużą przewagę w tym spotkaniu – był potencjał na wyrobienie większej zaliczki i zarazem komfortu przed rewanżem. Niemniej jednak, faza ligowa LKE w Warszawie jest już na wyciągnięcie ręki

Maciej Łanczkowski

Legia Warszawa wygrała w pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej z Drita FC 2:0. Stołeczny zespół jest już o mały krok od zdobycia awansu do fazy ligowej nadchodzącej edycji Ligi Konferencji Europy.

Już od samego początku przewaga Legii była bardzo zauważalna. Gospodarze zepchnęli Kosowian pod własną bramkę i wydawało się, że kwestia bramek dla Legii będzie kwestią czasu.

Niestety w pierwszej połowie nie udało się polskiemu zespołowi trafić przynajmniej jednego gola i oba zespoły schodziły na przerwę przy remisie 0:0. Od 31. minuty Legia miała ułatwione zadanie za sprawą czerwonej kartki Hasana Gomdy. Arbiter początkowo chciał dać tylko upomnienie, ale po weryfikacji VAR pokazał czerwoną kartkę.

Po przerwa przewaga Legii była znów bardzo mocna i do tego doszła również skuteczność. Kilka minut po wznowieniu gry wynik meczu mógł otworzyć Luquinhas, jednak sztuka ta udała się Blazowi Kramerowi w 56. minucie. Słoweński napastnik wykorzystał dośrodkowaną piłkę od Wszołka i strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Na podwyższenie trzeba było poczekać do 83. minuty. Marc Gual zwieńczył bardzo ciekawą akcję Legionistów i ustalił wynik na 2:0.

Już niewielki krok dzieli Legię od gry jesienią w pucharach. Drita w Warszawie nie pokazała kompletnie nic szczególnego. Wynik 2:0 daje pewien komfort, jednak w Kosowie stołeczny zespół będzie musiał w pełni zachować koncentrację.