WARSZAWA 15.08.2024
REWANZOWY MECZ III RUNDA ELIMINACYJNA LIGA KONFERENCJI SEZON 2024/25: LEGIA WARSZAWA - BRONDBYERNES IF --- UEFA CONFERENCE LEAGUE THIRD QUALIFYING ROUND SECOND MATCH: LEGIA WARSAW - BRONDBY IF
RUBEN VINAGRE  RAFAL AUGUSTYNIAK  RADOVAN PANKOV  TOMAS PEKHART

Legia Warszawa o dwa kroki od fazy grupowej Ligi Konferencji! Wyeliminowała Broendby

Legia Warszawa wyeliminowała Broendby i awansowała do czwartej, ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Spotkanie rewanżowe zakończyło się wynikiem 1:1, a w całej rywalizacji było 4:3.

Podopieczni Goncalo Feio przystąpili do drugiej części dwumeczu z jednobramkową zaliczką z pierwszej partii. W Danii wygrali 3:2. Nadzieje na dalszą grę o jesienne europuchary były więc spore, choć z zachowaniem umiaru i świadomością siły przeciwnika.

Ta objawiała się od początku dzisiejszego starcia. Goście ruszyli do ataku, starając się odrobić stratę. Dopięli swego, kiedy w 38. minucie Daniel Wass wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Sergio Barcii.

Legia dość szybko jednak odpowiedziała. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Ruben Vinagre wykonał rzut wolny, a Radovan Pankov skutecznie uderzył głową. W meczu zrobił się remis. W dwumeczu warszawianie ponownie wyszli na prowadzenie.

Taki stan utrzymał się już do końca zmagań. W drugiej połowie gole nie padły.

Legia jest o dwa kroki od udziału w fazie grupowej Ligi Konferencji. Będzie je musiała postawić w rywalizacji z kosowską Dritą lub łotewską Audą (o godzinie 20:00 rozpoczął się ich rewanż, po pierwszym spotkaniu 1:0 prowadzi Auda). Na razie może jednak świętować awans. (MS)