WARSZAWA 15.08.2024
REWANZOWY MECZ III RUNDA ELIMINACYJNA LIGA KONFERENCJI SEZON 2024/25: LEGIA WARSZAWA - BRONDBYERNES IF 1:1 --- UEFA CONFERENCE LEAGUE THIRD QUALIFYING ROUND SECOND MATCH: LEGIA WARSAW - BRONDBY IF 1:1
PILKARZE LEGII  JAN ZIOLKOWSKI  ARTUR JEDRZEJCZYK  RUBEN VINAGRE  CLAUDE GONCALVES

Legia poznała kolejnego rywala w kwalifikacjach LK. Już raz go wyeliminowała

O udział w fazie grupowej Ligi Konferencji Legia Warszawa zmierzy się z kosowską Dritą. Ta po dogrywce pokonała Audę.

Pierwszy mecz wygrała drużyna z Łotwy, 1:0. W drugim do 75. minuty obowiązywał wynik 0:0, ale wtedy Drita wykorzystała rzut karny i doprowadziła do dogrywki. W tej najpierw trafiła Auda, a potem dwukrotnie Drita. Ostateczny rezultat dwumeczu to 3:2.

W finałowej rundzie kwalifikacji Drita stanie w szranki z Legią. Nie ma dobrych wspomnień z tego zestawienia.

Drużyny rywalizowały ze sobą w kwalifikacjach Ligi Europy w 2020 roku. Przedstawiciel Polski wygrał 2:0 (z uwagi na pandemię zrezygnowano z formatu dwumeczów) po golach Pawła Wszołka i Tomasa Pekharta. Postara się o powtórkę. (MS)