Le Classique ponownie łupem PSG

Ligi w Europie Inne ligi

Francuskie derby po raz trzeci z rzędu zakończyły się zwycięstwem Paris Saint Germain. Mistrz kraju wygrał na wyjeździe 2:0 i buduje przewagę nad resztą stawki.

PSG w ostatnim czasie nie ma większego problemu z wygrywaniem we francuskim klasyku, co udowodniło w niedzielnym, kończącym 27. kolejkę spotkaniu w Ligue 1. PSG wygrało 2:0.

W pierwszej połowie optyczna przewaga należała do PSG, ale to drużyna z Marsylii tworzyła groźniejsze okazje i po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupki bramki Donnarummy. Na domiar złego dla Paryżan, od 40. minuty gry goście zmuszeni byli radzić sobie w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Lucasa Beraldo.

Na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 53. minucie Vitinha wykorzystał dogranie Dembele W samej końcówce meczu do siatki trafił Goncalo Ramos, ustanawiając wynik spotkania.

PSG przewodzi w tabeli ligi francuskiej, obecnie ma aż 12 punktów przewagi nad drugim Brestem. Marsylia wciąż traci oczka do strefy pucharowej, będąc aktualnie na 7. lokacie.