ZAGREB, CROATIA - AUGUST 24: Bosko Sutalo of Dinamo Zagreb during UEFA Europa League Play Off Round First Leg match between Dinamo Zagreb and Sparta Praha at Maksimir Stadium on August 24, 2023 in Zagreb, Croatia. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL/DeFodi Images
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Karabach Mateusza Kochalskiego zagra w Lidze Europy

Mateusz Kochalski zadebiutował w europejskich pucharach. Golkiper, który trafił tego lata ze Stali Mielec do mistrza Azerbejdżanu, wystąpił w przegranym 0:2 drugim spotkaniu Karabachu z Dinamem Zagrzeb.

Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Chorwatów 3:0. Przed tygodniem bramki dla Dinama zdobywali Marko Pjaca, Sandro Kulenović (dwie).

Azerowie nie byli w stanie nawiązać walki w rewanżu. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Pjaca, pokonując Mateusza Kochalskiego znakomitym uderzeniem zza pola karnego. W 53. minucie Dinamo podwyższyło prowadzenie. Trafienie samobójcze zanotował Matheus Silva.

Karabach marzenia o Lidze Mistrzów będzie musiał odłożyć przynajmniej o rok. Zagra w Lidze Europy. W najważniejszych europejskich rozgrywkach wystąpi Dinamo Zagrzeb, które w czwartek pozna rywali w fazie ligowej. (FT)