Polska 2 Liga

II liga: Stomil wraca do I ligi

Stomil Olsztyn wygrał ze Świtem i zagwarantował sobie awans do I ligi. Zadecydowała o tym skromna wygrana nad niedzielnym rywalem.
Więcej na temat II ligi wschodniej – KLIKNIJ!

Po porażce Puszczy w Puławach, Stomil potrzebował zwycięstwa ze Świtem, aby zapewnić sobie awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 1:0 po bramce Michała Świderskiego i mogła cieszyć się po końcowym gwizdku. Olsztynianie po raz ostatni grali na drugim szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2002-03. Trzech zawodników z obecnego składu grało wówczas w Stomilu, a byli to: bramkarz Piotr Skiba, pomocnik Łukasz Jegliński i napastnik Paweł Łukasik.

Okocimski zapewnił sobie promocję do I ligi już w połowie kwietnia. Przed meczem z Garbarnią piłkarze z Brzeska otrzymali puchar za Mistrzostwo II ligi. Podopieczni Krzysztofa Łętochy dali się ponieść świątecznemu nastrojowi wychodząc na prowadzenie już w 1. minucie. W dalszej części meczu Okocimski bezdyskusyjnie zdominował rywala i wygrał 5:0, a hat-trickiem popisał się Paweł Smółka.

Przed występami czołowych zespołów na wschodzie odbył się mecz ekip z dołu tabeli – Pelikana i Pogoni. Bezbramkowy remis bardziej zadowolił przyjezdnych, którzy dzięki temu rezultatowi zapewnili sobie utrzymanie w II lidze na kolejny sezon.