Grecja się nie zatrzymuje. Kolejne zwycięstwo rewelacyjnej Hellady

Ligi w Europie Liga Narodów

Reprezentacja Grecji kontynuuje świetną grę. Po pokonaniu Anglii wygrała zasłużenie z Irlandią na własnym stadionie (2:0).

Przemysław Siemieniako

Fantastycznie grający w ostatnim czasie Grecy po raz kolejny zachwycili swoją grą. Na początku meczu to Irlandczycy przeważali, ale trwało to zaledwie kilka minut. Potem Grecja całkowicie przejęła inicjatywę. Tworzyła sobie dobre okazje po ładnych dla oka akcjach. Już do przerwy mogła prowadzić kilkoma golami. W 1 połowie zabrakło jej jednak skuteczności. Grała wielopodaniowymi akcjami łatwo wchodząc pod bramkę gości. Mecz wyglądał w ten sposób przez cały czas. Irlandia nie dawała sobie rady z intensywnymi atakami Greków. Przewaga sytuacyjna gospodarzy była bezdyskusyjna. Gole strzelali Anastasios Bakasetas w 48′ i Petros Mantalos w 90+2′.

Dla drużyny selekcjonera Ivana Jovanovicia to czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Ligi Narodów. W następnym meczu Grecy zagrają u siebie z Anglią. Irlandia podejmie u siebie Finlandię.

W tym momencie Grecja jest liderem swojej grupy z 12 punktami na koncie. Irlandczycy zajmują 3 miejsce z 3 punktami.