Gorący wieczór w Londynie! [zapis relacji]

Poniedziałkowy wieczór nie musi oznaczać nudy przed telewizorem. Piłkarze Spurs i Chelsea postarają się o emocjonujące widowisko w derbach Londynu. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu!

90+10′ Koniec! Chelsea wygrywa 4:1 po trzech golach Nicolasa Jacksona oraz trafieniu Cole’a Palmera. Dla Spurs bramkę zdobył Dejan Kulusevski.

90+9′ Jackson przed kolejną szansą na bramkę, ale tym razem z bliskiej odległości posłał piłkę ponad bramką.

90+7′ GOL! Co za bramka Jacksona! Senegalczyk położył na ziemi Vicario i skompletował hat-tricka. Świetna końcówka The Blues.

90+6′ Ugochukwu z żółtą kartką.

90+4′ GOL! Chelsea uderza po raz trzeci! Jackson z dubletem. Senegalczyk bezbłędny w tej akcji, nie dał szans Vicario. The Blues o włos od zwycięstwa w derbach.

90+4′ Son z groźnym strzałem na bramkę Chelsea, ale dobrze obronił Robert Sanchez.

90+3′ Pedro Porro faulował Marca Cucurellę.

90+3′ Drużyna Spurs stara się o bramkę wyrównującą.

90+2′ Defensorzy Chelsea wybijają piłkę z własnego pola karnego.

90′ Dziewięć minut doliczonych.

90′ Roszada w Chelsea. Chimuanya Ugochukwu melduje się na boisku. Na ławkę powędrował Raheem Sterling.

89′ Mudryk z żółtą kartką za ostry faul na Vicario.

87′ Pedro Porro wybija piłkę z własnego pola karnego. Chelsea z rzutem rożnym.

86′ Bentancur obok słupka! Groźnie w polu karnym The Blues!

86′ Malo Gusto ukarany żółtym kartonikiem.

85′ Teraz sił przy polu karnym rywala próbuje Tottenham.

83′ Chelsea przy piłce.

78′ Piłka w siatce, Eric Dier już się cieszył, ale sędzia podnosi chorągiewkę do góry!

77′ Reece James zmieniony przez Malo Gusto.

76′ Sędziowie sprawdzają jeszcze, czy bramka została zdobyta w zgodzie przepisami. Wygląda na to, że gol nie zostanie anulowany.

75′ GOL! Chelsea prowadzi po bramce Nicolasa Jacksona. Podawał Raheem Sterling. The Blues długo próbowali i w końcu dopięli swego.

72′ Nieudana akcja Mychajło Mudryka. Ukrainiec nie zdołał wygrać pojedynku z Pedro Porro.

68′ Chelsea marnuje kolejną świetną sytuację na strzelenie gola! Marc Cucurella zaprzepaścił moment, w którym mógł podać do kolegi z zespołu, zdecydował się sam strzelać, a Vicario obronił jego uderzenie.

65′ Korner dla The Blues.

63′ Chelsea w bocznym sektorze boiska. The Blues atakują bramkę gospodarzy.

61′ Dwie zmiany w szeregach Tottenhamu. Dejan Kulusevski i Pape Matar Sarr zeszli z boiska. W ich miejsce Oliver Skipp oraz Rodrigo Bentancur.

60′ Reece James oddał groźny strzał na bramkę Spurs. Piłka minimalnie minęła słupek.

60′ Chelsea dominuje.

58′ Jackson znów się myli! Vicario obronił strzał piłkarza The Blues. Bramkarz poradził sobie również z dobitką.

57′ Mychajło Mudryk zmienia Enzo Fernandeza.

57′ Enzo Fernandez na spalonym. Akcja Chelsea przerwana.

56′ Hojbjerg wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Nicolasa Jacksona!

55′ Destiny Udogie z drugą żółtą kartką! Włoch musi opuścić boisko. Tottenham w dziewiątkę!

54′ Sterling zmarnował dobrą akcję Chelsea. Anglik źle podał do kolegi z drużyny.

51′ Nieco szarpana gra, oba zespoły wymieniają się akcjami. Konkretniejsza Chelsea.

47′ Palmer oddał groźny strzał na bramkę Spurs. Piłka minęła jednak słupek.

46′ Marc Cucurella zmienia Leviego Colwilla.

46′ Wracamy do gry!

45+13′ Koniec pierwszej połowy. Tottenham remisuje z Chelsea. Bramki zdobyli Dejan Kulusevski oraz Cole Palmer.

45+11′ Reece James brutalnie potraktował rywala, ale sędziowie nie zdecydowali się na analizę VAR-u w kontekście ewentualnej czerwonej kartki.

45+10′ Po żółtej kartce dla Nicolasa Jacksona, Leviego Colwilla oraz Pape Matara Sarra.

45+5′ Levi Colwill na spalonym. Akcja przerwana.

45+4′ Chelsea z groźną akcją, ale wybili piłkę gracze Spurs. Vicario z dobrą interwencją.

45+2′ Emerson Royal za Mickiego van de Vena, a Pierre-Emile Hojbjerg za Jamesa Maddisona.

45′ Dwanaście minut doliczonych do pierwszej połowy.

44′ Kolejny gracz Spurs zwija się z bólu. Micky van de Ven złapał się za mięsień podczas biegu.

42′ James Maddison leży na murawie. Anglik ucierpiał.

41′ Żółta kartka dla trenera Tottenhamu, Ange Postecoglou.

40′ Uderzenie Sarra zablokowane, piłka w rękach Sancheza.

37′ Piłka znów w siatce, sędziowie znów podnoszą chorągiewkę. Sterling na spalonym, a bramka Chelsea anulowana.

36′ Pedro Porro skręca się z bólu na murawie.

35′ GOL! Cole Palmer daje wyrównanie Chelsea. Nieco szczęścia po stronie gracza The Blues, ale piłka odbiła się od słupka do siatki. Vicario również blisko dobrej interwencji.

34′ Zmiana w Tottenhamie. Eric Dier za Brennana Johnsona.

33′ Czerwona kartka dla Cristiana Romero i rzut karny dla Chelsea!

31′ Sędziowie sprawdzają, czy Chelsea należy się rzut karny. Brutalny faul Romero na Enzo Fernandezie może zakończyć się czerwoną kartką i jedenastką dla The Blues.

28′ Tymczasem kolejnym nieprzepisowym zagraniem „popisuje się” Christian Romero. Argentyńczyk igra z ogniem, sędziowie na razie nie reagują.

27′ Piłka w siatce, ale sędziowie nie uznają kolejnej bramki Chelsea. Moises Caicedo świetnie przymierzył, ale arbiter liniowy uznał, że jeden z innych piłkarzy Chelsea znajdował się na spalonym.

27′ Znów próbował Enzo Fernandez, znów uderzenie niecelne.

27′ Zamieszanie w polu karnym Spurs, Thiago Silva uderzył z daleka, ale piłka poleciała ponad poprzeczką.

26′ Rzut wolny dla Chelsea.

25′ Strzał Enzo Fernandeza mocno niecelny.

24′ Ostra gra, sędzia pozwala na wiele.

23′ GOL ANULOWANY! Sterling zagrał ręką, Tottenham nadal prowadzi.

23′ Sędziowie analizują, czy Sterling zagrał ręką. Gol może zostać anulowany.

21′ GOL! Chelsea wyrównuje! Raheem Sterling w indywidualnej akcji przechytrzył defensywę gospodarzy i zdobył bramkę na 1:1. Dużo przypadku w tej akcji, ale dla kibiców The Blues liczy się to, co w sieci.

19′ Arbiter nie zdecydował się na zmianę decyzji.

19′ Sędziowie sprawdzają, czy Włoch nie zasługuje na czerwoną kartkę.

18′ Destiny Udogie z żółtą kartką.

18′ Gracze Chelsea zdołali oddalić niebezpieczeństwo.

17′ Korner dla gospodarzy.

17′ Po 17 minutach gry Tottenham posiada piłkę przez praktycznie 70% czasu.

15′ Ostateczna decyzja – nie ma gola.

14′ Sędziowie sprawdzają jeszcze tę sytuację na VAR-ze.

13′ Piłka w siatce, ale gol nie zostanie uznany! Bramkę mógł zapisać na swoim koncie Heung-Min Son, ale Koreańczyk trafił, będąc na pozycji spalonej.

11′ Chelsea zmarnowała świetną szansę na wyrównanie! Nicolas Jackson miał dobrą pozycję do strzału, mógł podać do Conora Gallaghera, ale zdecydował się na samodzielne uderzenie. Guglielmo Vicario obronił.

10′ Tottenham naciska na obrońców Chelsea. Gospodarze czyhają na błąd przyjezdnych.

9′ Drużyna Spurs rozgrywa.

7′ Mocny strzał Pedro Porro, ale Robert Sanchez dobrze interweniuje. Gorąco w polu karnym Chelsea!

6′ GOL! Tottenham prowadzi po golu Dejana Kulusevskiego. Piłka wpadła do bramki po rykoszecie od Leviego Colwilla.

5′ Zbyt lekkie uderzenie Sona. Koreańczyk i tak znajdował się na ofsajdzie.

3′ Caicedo faulował Maddisona.

2′ Piłka dla graczy Spurs.

1′ Wysoki pressing gości.