LEGNICA 29.09.2024
MECZ 11. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH IN LEGNICA: MIEDZ LEGNICA - KOTWICA KOLOBRZEG
nz KAMIL ANTONIK MICHAL KOZAJDA

Gol debiutanta, szybka odpowiedź Miedzi. Remis w Legnicy

Miedź Legnica zremisowała u siebie 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg w 11. kolejce I ligi. Beniaminek objął prowadzenie po golu debiutanta, a miejscowi szybko doprowadzili do wyrównania.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Miedzi, która od 10. minuty radziła sobie bez kontuzjowanego Wiktora Bogacza, od dłuższego czasu łączonego z różnymi klubami. Zmienił go Iwo Kaczmarski.

Zespół z Legnicy wypracował więcej klarownych szans. Kilka z nich miał Kamil Antonik, ale dobrymi interwencjami popisał się Marek Kozioł, który świetnie obronił też m.in. strzał Benedika Mioca. W końcówce pierwszej części gry sędzia podyktował rzut karny dla Kotwicy, ale po analizie VAR zmienił decyzję i odwołał jedenastkę. Tuż przed przerwą goście i tak byli blisko prowadzenia, lecz Jonathan Junior nie wykorzystał sytuacji sam na sam, niedokładnie podcinając piłkę.

Po przerwie szanse mieli jedni i drudzy, ale przez dłuższy czas brakowało konkretów. Sytuacja zmieniła się w 71. minucie. Junior prostopadle podał w pole karne do Nicolasa Rajsela, ten oddał strzał, z którym poradził sobie Jakub Wrąbel, ale przy dobitce debiutującego Desire Segbe był bezradny.

Miedź błyskawicznie odpowiedziała. Błysnął Marcel Mansfeld, który wyskoczył i skutecznie główkował po dośrodkowaniu z lewej strony boiska na 6. metr, ustalając wynik meczu (1:1).

Miedź jest na 4. miejscu w I lidze, a Kotwica wskoczyła na 9. pozycję. (MZ)